Новини
Україна
Головні новини
Суспільство

Територію України розділять по-новому

11.03.2021 Косянчук Інна 0

Мінрегіон планує створити 10 функціональних типів територій. Вперше області розділять за схожістю соціально-економічних характеристик і без прив’язки до встановлених кордонів.

Як повідомив Мінрегіон, розробляється новий поділ території України. Йдеться про поділ на 10 функціональних типів територій, який дасть можливість ефективно зосередити ресурси, спрямовані на розвиток регіонів.

 Нині в межах державної регіональної політики на період до 2027 року визначено такі функціональні типи територій:

  1. Гірські території Українських Карпат
  2. Макрорегіон «Азов-Чорне море»
  3. Прикордонні регіони
  4. Прикордонні території у несприятливих умовах
  5. Тимчасово окуповані території України
  6. Природоохоронні території (Смарагдова мережа)
  7. Міські агломерації
  8. Центри економічного розвитку
  9. Монофункціональні старопромислові міста
  10. Сільські території у несприятливих умовах

У Мінрегіоні зазначають, що вже розробляються проєкти по функціональних територіях.

Мета нового поділу

За словами міністра розвитку громад та територій Олексія Чернишова, ці типи розроблені системно і дають можливість розподіляти гроші не тільки між областями, а й між функціональними територіями.

«Наприклад, перша зона з десяти — гірські території українських Карпат. Це відразу кілька областей, які ми повинні розвивати. Далі, макрорегіон Азов-Чорне море. Це узбережжі Чорного і Азовського морів. Там одні й ті ж проблеми. Далі, наприклад, прикордонні регіональні зони. На сході і на заході вони різні: в першому випадку — в несприятливих умовах, у другому — навпаки. Також є монофункціональні міста, є шахтарські регіони, які вимагають абсолютно іншої логіки», -

Олексій Чернишов

За словами Чернишова, такий поділ дасть жителям різних областей економічні переваги, а також дозволить розвивати регіони більш ефективно. Області вперше розділять по схожості соціально-економічних характеристик і без прив’язки до встановлених кордонів.

Окрім того, пропонується спрямовувати фінансування на території, а не на області, як це було раніше. Така ідея ґрунтується на тому, що в одній області можуть бути розташовані населені пункти, які вимагають абсолютно різного підходу до стратегії розвитку.

«Погляд» повідомляв, що Зеленський ініціював програму «Нове село». Окрім розширення сервісних послуг, до проєкту ініційованого президентом  реформування сільської місцевості включений розвиток агропромислового комплексу.

А  3 березня на своєму засіданні Кабмін затвердив Національну економічну стратегію-2030.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.