Новини
Ірпінь

Тепер Клочко замість Дубінського веде "договорняки" із забудовниками в Ірпені


Нардеп став в.о. Дубінського на "потоках" забудовників в Приірпінні.

Сьогодні, 9 квітня, журналістка Ірина Федорів написала у блозі на "Українській правді" про те, що "ледве позбулася Київщина жаби-гадюки нардепа Олександра Дубінського", як до нас прийшов інший "Слуга народу" – нардеп Андрій Клочко, сумнозвісний голова комітету з питань місцевого самоврядування.

Ще рік тому, коли в комітеті відбувалися обговорення децентралізаційних процесів, Клочко попросив дерибанника і ексмера Ірпеня Володимира Карплюка залишитися. Про що говорили двоє політиків, пов'язані із будівельним бізнесом – нам невідомо. Але Карплюка дуже цікавило, як можна недобуди Ігоря Вишнякова в Ірпені завершити коштом держави, розповідає Федорів. Як відомо, Карплюк рекомендував вкладати гроші у це будівництво.

І от тільки Клочка турнули з осередку "Слуг народу" на Житомирщині, як він пішов шукати собі нової поживи – у Приірпіння.
8 квітня він прийшов на сесію до Ірпеня.

"Судячи з того, що розповідають "слуги", то його представили "смотрящім" за Київщиною. Але частина "слуг" каже, що ними все ще керує Дубінський… Вони довго спілкувалися з мером Ірпеня Маркушиним та головою Коцюбинського Данішем. Чи був там Карплюк? Та Карплюк в Ірпінський раді всюди!" – розповідає заступник голови фракції "ЄС" Ярослав Куц.

Далі Клочко вирішив взяти слово на сесії. Оголосив про відкриття своєї приймальні. І далі голова фракції "Голос" Михайлина Скорик-Шкарівська задала йому питання про етичність поведінки однієї з депутаток фракції "Слуг народу" щодо використання власної газети з політичних міркувань для тиску на депутатів опозиції.

"Це було досить просте питання про конфлікт інтересів у фракції "Слуг народу", але Клочка воно вивело з рівноваги і він вийшов в президію і підняв голос. Тут вже не витримав я. І наголосив йому, що він не в парламенті і піднімати голос на жінку чи будь-кого тут не можна. Клочко запропонував вийти і поговорити. Видно було, що відповідати про те, чи етичною є поведінка нардепа, він не хотів. Йому на підтримку поквапилися Маркушин та Даніш", – розповідає Куц.

Справа в тому, що рік тому Клочко вирішив очолити робочу групу з приводу одного-єдиного питання – приєднання Коцюбинського до Києва. Щоб група засідала у терміновому порядку, до нього звернулося більше 1 000 мешканців селища. Він обіцяв, що групу збере. І навіть публічно під парламентом під час акції назвав дату – 24 липня 2020 року. Але він її системно не збирає і досі.

Зараз 2021 рік. Робоча група не засіла жодного разу і, всупереч логіці децентралізації, Коцюбинське, яке з усіх сторін оточене Києвом і не має бюджету для самостійного існування, приєднали до Києва.

"Роль Клочка - очевидна. Він - новий "смотрящій" замість Дубінського. З огляду на те, що я зараз бачу, в Ірпінській міській раді відголосували за те, щоб Коцюбинське стало містом-побратимом. Всі послуги селища Коцюбинське – медицина, соцсфера – все дає Ірпінь. Тому зараз працюють ретельно над тим, щоб історія відмежування Коцюбинського від Ірпеня не завершилася, і Коцюбинське, за тим, що видно, будуть повертати в Ірпінь", – резюмує депутат Ірпінської ради Куц.

Те, що Клочко діє в спілці з забудовниками Ірпеня, було видно ще влітку. На комітеті в інтересах громади і логіки децентралізації діяли представники "Слуги народу" Дмитро Гурін та Іван Юнаков. Були й інші колеги з комітету, які кинули виклик дерибанній мафії Ірпеня – представник "Голосу" Роман Лозинський та кілька представників інших фракцій.

"З усього, що відбуваєтсья, висновок один. Заробив Дубінський, прийшов заробляти і Клочко, який навіть не входить в політраду області. І таке низькопробне заробітчанство буде доти, доки "Слуги народу" йдуть типовим шляхом Партії регіонів і БПП, які йдуть на договорняки з феодалами і забудовниками регіону. Одноцикловість центральної влади за таких умов - це аксіома. Дані не обманюють ніколи. Їм чхати на якісне партбудівництво і інтереси громади. Буде домовлятися з дерибанниками, щоб у два останніх роки роботи парламенту урвати побільше для себе", - резюмує Федорів.