Новини Київської області
Технології

Telegram оприлюднив свої плани стосовно криптовалюти Gram


У той час, як великі плани Facebook в області криптовалюти зіштовхнулися з регуляторами, інша велика соціальна мережа, Telegram, просувається вперед зі своєю власною цифровою валютою Gram, що працює у блокчейні TON. Telegram повідомив інвесторам, про свої плани розіслати перші партії монет Gram протягом наступних двох місяців. Компанія також планує зробити цифрові гаманці Gram доступними для 200-300 мільйонів глобальних користувачів додатка Telegram, заявили інвестори за умови анонімності, оскільки вони підписали угоду про нерозголошення.

Telegram оприлюднив свої плани стосовно криптовалюти Gram

Повторюючи надії Facebook на свій токен Libra, який був представлений у цьому році, Telegram заявив, що Gram стане новою онлайн-валютою і засобом переміщення грошей у будь-яку точку світу. Амбіції Telegram були очевидні на початку 2018 року, коли вона отримала 1,7 мільярда доларів від іменитих інвесторів, проте, на відміну від Facebook, який опублікував публічні плани щодо Libra задовго до того, як був готовий перший токен, Telegram значною мірою тримав свої розробки в таємниці.

У свою чергу, регулятори стурбовані тим, що такі криптовалюти, як Gram та Libra, повторять долю біткойнів, тобто, будуть корисними для торговців наркотиками й відмивачів грошей. Влада США вже закрила декілька невеликих криптовалютних проектів, по причині порушення законодавства про цінні папери.

«Будь-хто, хто намагається створити цей тип токенів, повинен бути обережний з регуляторами на будь-якому етапі розробки», - сказав Річард Левін, що спеціалізується на законі про криптовалюту у юридичній фірмі Polsinelli. «Я підозрюю, що регулятори будуть дуже уважно дивитися за цим».

Представники Telegram, у свою чергу, не дають коментарів.

У комерційній пропозиції Telegram заявив, що нова криптовалюта буде працювати з децентралізованою структурою, схожою на біткойн, що може спростити обхід державних установ. Цифрова валюта буде управлятися децентралізованою мережею комп'ютерів, яка не дасть Telegram ніякого контролю над тим, як і де можуть переміщатися кошти.

«Буде народжена ціла нова економіка, насичена товарами й послугами, що будуть продаватися за криптовалюту», - йдеться в документі, відправленому потенційним інвесторам у 2017 році.

Плани Дурова на токен Gram були зустрінуті зі значним скептицизмом у спільноті криптовалюти. Багато інвесторів, з найбільших венчурних фірм, проігнорували можливість інвестувати в Gram. Дослідники в області безпеки також висловили стурбованість з приводу криптовалюти через проблеми з безпекою, які були у Telegram - проблеми, які могли б мати набагато серйозніші наслідки, якби були залучені гроші.

Але це не завадило відомим американським венчурним компаніям Benchmark і Lightspeed Capital зробити свій вклад у раунд збору коштів Gram у 2018 році.

Telegram обіцяв в юридичних документах, що запустить криптовалюту до 31 жовтня 2019 року або поверне гроші. Зараз компанія працює над тим, щоб випустити цифрову валюту раніше цього терміну.