Новини
Україна
Всесвіт

Такого не було 800 років: українці побачать максимальне зближення Сатурна та Юпітера


Унікальне астрономічне явище можна буде побачити вже всередині грудня.

Фото: pixabay.com

Про це повідомили на порталі Phys.org.

У період з 16 по 25 грудня двох газових гігантів, Сатурн та Юпітер, для спостерігачів із Землі буде розділяти лише одна п'ята діаметра повного Місяця. При цьому фізично планети будуть перебувати далеко один від одного. Останній раз подібне зближення на Землі спостерігали 4 березня 1226 року.

«Місця у перших» рядах на рідкісне астрономічне шоу буде у жителів екватора Землі. Проте за умов чистого неба це зближення буде видно практично з будь-якої точки нашої планети, зокрема і в Україні.

Юпітер і Сатурн будуть з'являтися на нічному небі приблизно через годину після заходу Сонця. Шукати газових гігантів слід на заході.

«Найбільше зближення відбудеться 21 грудня: Юпітер та Сатурн виглядатимуть як подвійна планета. Обидві планети і кілька їх найбільших супутників будуть видні в одному полі зору. Але чим далі на північ буде знаходитися спостерігач, тим менше часу у нього буде, щоб побачити це зближення, перш ніж планети опустяться за горизонт», – розповів виданню Science Alert Патрік Хартіган, астроном з Університету Райса.

До слова, наступне подібне зближення відбудеться в березні 2080 року, а потім - лише в 2400 році.

Варто зазначити, що це не єдине унікальне астрономічне явище, яке земляни спостерігали цьогоріч. Влітку можна було побачити повний парад планет. До речі, нещодавно вчені вирахували центр Сонячної системи з точністю до 100 метрів.

Також «Погляд» писав про те, що у Чумацькому Шляху знайшли 300 млн придатних для життя планет. Натомість, перспективи життя на Венері згасають – вчені сенсаційного відкриття про можливе життя на другій планеті Сонячної системи оголосили про помилку в даних.