#міська рада #міська рада #Розслідування #ірпінь #Карплюк #міська рада #Розслідування #Діти #ірпінь #міська рада #Освіта #ірпінь #екологія #ірпінь #історія #міська рада #Освіта #ирпень #Діти #ірпінь
Новини
Україна
Здоров'я

Ситуація з COVID-19 в Україні погіршується: послаблення карантину відміняється?

27.06.2020 0 Надiя Проценко 0

Практично кожного дня за останні кілька тижнів в Україні фіксується по тисячі нових випадків захворювання на COVID-19. Якщо вчора, 26 червня, було встановлено черговий антирекорд – 1109 випадків за добу, то сьогодні, 27 червня, – 948. Кількість хворих невпинно зростає: показники 13 регіонів України разом зі столицею наразі не відповідають умовам пом’якшення карантину.

фото - pixabay.com

На брифінгу 27 червня міністр охорони здоров’я України Максим Степанов зауважив: «В умовах адаптивного карантину ми побачили різке зростання в деяких областях – збільшення кількості нових випадків, погіршення динаміки, різке заповнення ліжок у лікарнях, які виділені під COVID-19. Тобто, ті критерії, які у нас визначені в постанові, перебільшені по 13 областях нашої країни – це і західні області, і місто Київ».

Епідемічна ситуація щодо COVID-19 у регіонах України на 26 червня

Також Степанов додав, що ріст захворюваності на COVID-19, який спостерігається у країні за останній час, не пов’язаний зі збільшенням кількості тестувань. Україна наростила темпи тестування на коронавірус від 200-300 за добу до 14 тисяч і надалі буде їх нарощувати. Однак наразі збільшується не лише кількість нових випадків коронавірусу, але й кількість звернень громадян із симптомами COVID-19, а також показники госпіталізації і випадки пневмонії. Для прикладу, за добу виявляється від 700 до 1000  випадків пневмоній, тоді як у травні їх було 250-300. Хоча зазвичай у червні кількість пневмоній знижується.

Тож у 13 регіонах України може бути посилено карантинні обмеження через перевищення встановлених критеріїв щодо поширення коронавірусної хвороби. Рішення про посилення карантину будуть приймати регіональні комісії ТЕБ та НС на основі відповідного подання місцевих санітарних лікарів і можуть стосуватися громадського транспорту, спортивних та дошкільних закладів тощо.

За даними МОЗ, за весь час в Україні станом на ранок 27 червня лабораторно підтверджених 42 065 випадків COVID-19, з них 1110 летальних, 18 701 пацієнт одужав.

Читайте про дослідження, що опублікувала Київська школа економіки (KSE), згідно з яким в Україні понад 150 тисяч хворих на коронавірус, а не 41 тисяча, як подає МОЗ.