Суд у Василькові: прострелений Хімікус відізвав цивільний позов до екснардепа Пашинського
Житель села Хлепча колишнього Васильківського, а нині Фастівського району В’ячеслав Хімікус, отримавши кругленьку суму матеріальної компенсації, більше не має претензій до колишнього народного депутата V-VIII скликань Сергія Пашинського за нанесення тяжких тілесних ушкоджень.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2021/03/photo_2021-03-09_15-35-04.jpg)
«Усе має свою ціну»
Саме так прокоментував своє рішення потерпілий Хімікус під час спілкування з журналістами.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2021/03/photo_2021-03-09_15-37-40.jpg)
Нагадаємо, йдеться про інцидент, що стався 31 грудня 2016 року. Пашинський стверджував, що Хімікус вдарив його пляшкою по голові, через що Пашинський стріляв у ногу чоловіку, обороняючись. Однак, за версією потерпілого, екснардеп відразу погрожував йому пістолетом, у результаті прострелив ногу. У листопаді 2018 року підозру вручили не Пашинському, а потерпілому Хімікусу – за хуліганський напад на нардепа. Проте у жовтні 2019-го екснардепу Пашинському ДБР нарешті вручило підозру за прострелену ногу жителя Васильківщини.
9 березня у Василькові на засіданні суду екснардепові мали б винести обвинувальний вирок. На початку засідання потерпілий Хімікус надав судові заяву про те, що відзиває свій цивільний позов до Сергія Пашинського.
За словами адвокатки Хімікуса Марини Паринової, в цивільному позові було заявлено 1,5 млн грн матеріальної компенсації.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2021/03/photo_2021-03-09_15-38-08.jpg)
Дружина обвинуваченого Ольга Хімікус додала:
«Ми не відмовляємось від своїх свідчень, але ми не маємо до Пашинського претензій. Ми отримали компенсацію нижчу, ніж заявлена в позові».
Сам В’ячеслав Хімікус в інтерв’ю журналістам ІА «Погляд» зауважив:
«Я думаю, він (Сергій Пашинський, – «Погляд») зрозумів і розкаявся… Усе має свою ціну. Це була перша пропозиція від Пашинського за весь час. Гроші я отримав за кілька днів до цього засідання».
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2021/03/photo_2021-03-09_15-38-56.jpg)
Що далі?
Для потерпілого дана справа закінчилась. Проте суд над Пашинським продовжиться. Далі обвинувачення буде вимагати прокурор.
«Тепер вирок буде залежати лише від аргументованості сторони обвинувачення і позиції суду. Подальший розгляд справи кримінального провадження відносно Сергія Пашинського продовжиться, але вже без участі потерпілого», – зазначила адвокатка Хімікуса.
Цікаво, що обвинувачений Сергій Пашинський факт сплати потерпілому будь-яких коштів не підтвердив. Після завершення засідання він заявив:
«Я цього не стверджую. У заяві Хімікуса є лише відмова від заявленого позову, що в нього немає ніяких претензій».
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2021/03/photo_2021-03-09_15-35-55.jpg)
Адвокат Пашинського Андрій Федур прокоментував журналістам питання про відкликання позову Хімікусом:
«Ніяким чином це не може впливати на кваліфікацію дій і на позицію прокурора в дебатах. Хімікус залишається потерпілим. Ми провели перевірку фактичних обставин доказами у суді. Яка буде позиція прокурора, невідомо. Всі свідки вже допитані, інших свідків не заявлено ні стороною обвинувачень, ні стороною захисту».
Наступне засідання у цій справі заплановане на 10 березня.
Зауважимо, що відповідно до ч. 1 ст. 121 («Умисне тяжке тілесне ушкодження») Кримінального кодексу України, обвинуваченому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 8 років.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2021/03/photo_2021-03-09_15-40-02.jpg)
«Погляд» також повідомляв, що у Бучанському районі затримали підозрюваного у зґвалтуванні. Поліцейські встановили особу одного з підозрюваних, ним виявився 42-річний громадянин Азербайджану.
Читайте про розбійний напад на Броварській об’їзній. На автозаправці зловмисники забризкали очі газовим балончиком співробітнику станції та зв’язали його.
Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.