#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Вишгород
Культура
Події

Створення родинного оберега починається з молитви

04.08.2019 Косянчук Інна 0

Виставка української автентичної ляльки-мотанки відкрилась у Вишгородському Музеї давньоруського гончарства

«Лялька-мотанка – родинний оберіг» – виставка під такою назвою відкрилась Музеї давньоруського гончарства Вишгородського історико-культурного заповідника. Свої роботи презентувала  Тетяна Борозна – народна майстриня з міста Гребінки на Полтавщині. Вона виготовляє ляльки уже більше 10 років.

«Ляльки мотаю, – розповіла Тетяна Борозна, – так, як мотали наші бабусі – без використання голки та ножиць на висушених і вилущених кукурудзяних качанах. Перед тим, як сісти за роботу, завжди прошу допомоги у Вищих сил та читаю молитву. Адже, як навчали мене наставники, лялька-мотанка – це оберіг, зелені кольори якого – на здоров’я, червоні – на кохання, сімейне щастя, жовті – на достаток».

Тетяна почала займатися ляльками понад 10 років тому. За цей час її робити були презентовані та відзначені на багатьох конкурсах та фестивалях, мала персональні виставки в Українському домі, в Центрі української культури та мистецтва, Тернопільській міській бібліотеці.

Виставка триватиме до 10 вересня.

Адреса музею:  м.Вишгород, вул.Межигірського Спаса, 11.

Джерело: Новини Вишгородського заповідника