#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Всесвіт

Студентка виявила 17 нових екзопланет: одна з них з них може бути придатною для життя

02.03.2020 Бобрик Юлія 0

Відкриття було зроблено за допомогою телескопа «Кеплер».

Фото: Michelle Kunimoto

Як повідомляє Рhys.org, студентка факультету фізики і астрономії в Університеті Британської Колумбії у Ванкувері Мішель Кунімоті виявила 17 нових екзопланет, включаючи планету розміром з півтори Землі, яка може бути придатною для життя. Кунімоті зробила відкриття шляхом об'єднання даних, зібраних в ході місії NASA «Кеплер».

Телескоп «Кеплер» виконував роботу на геліоцентричної орбіті з 2009 по 2018 роки. Одним з головних його завдань був пошук екзопланет, зокрема скелястих об'єктів в потенційно жилих зонах, де може існувати рідка вода.

Нові результати, опубліковані в «Астрономічному журналі», включають в себе одну з таких особливо рідкісних планет. Офіційно названа KIC-7340288 b, планета, виявлена Кунімоті, в півтора рази більша за Землю. Вона досить мала, щоб вважатися скелястою, але не газоподібна, як планети-гіганти Сонячної системи, і знаходиться в населеній зоні своєї зірки.

«Ця планета знаходиться на відстані близько тисячі світлових років від нас, тому найближчим часом ми туди не доберемося. Але це дійсно захоплююча знахідка, оскільки на сьогоднішній день в потенційно жилих зонах виявлено тільки 15 невеликих планет, знайдених «Кеплером», – зазначає Мішель Кунімоті.

KIC-7340288 b робить повний оборот навколо своєї зірки за 142 земних днів і знаходиться від неї в 0,444 астрономічних одиницях (AU – відстань між Землею і Сонцем).

З інших 16 нових виявлених планет найменша становить всього дві третини від розміру Землі.

Нагадаємо, нещодавно астрономи виявили «супер–Землю» лише за 90 світлових років від нас.