#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна-суспільство
Політика

Столтенберг: НАТО не буде воювати за Україну проти Росії (ВІДЕО)

27.11.2021
Вслід за ЄС, НАТО відмовилося воювати за Україну в разі нападу Росії. Про це заявив генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг.

Вслід за ЄС, НАТО відмовилося воювати за Україну в разі нападу Росії. Про це заявив генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг.

Принципи колективної оборони НАТО на Україну не поширюються, але Альянс підтримує цю країну,
– заявив генсек.

Дотепер принцип колективної оборони займає центральне місце у засновницькому договорі Альянсу від 1949 року.

Його закріпили у Статті 5, яка означає, що напад на одного члена НАТО вважається нападом на усіх, а відтак усі повинні брати участь в його обороні.

Вперше статтю задіяли після терористичного нападу 11 вересня у США. Альянс кілька разів використовував заходи колективної оборони.

Постійні сили НАТО чергують для забезпечення безперервної колективної оборони.

За словами Єнса Столтенберга, наразі країни-члени НАТО не досягли консенсусу для повноправного членства України в Альянсі. Щоб увійти до НАТО, необхідно відповідати стандартам Альянсу.

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.