#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Всесвіт
За кордоном

Starship можуть відправити на орбіту вже в 2021 році

04.09.2020 Бобрик Юлія 0

В майбутньому ракета наступного покоління зможе запустити десятки людей у космос.

Фото: pixabay.com

Про це пише видання CNBC.

Американський підприємець Ілон Маск заявив, що перший політ космічного корабля Starship на навколоземній орбіті можуть здійснити вже у наступному році. Втім, глава SpaceX допускає, що цей - перший - політ може завершитися провалом. Адже раніше ніхто не робив орбітальних ракет повністю багаторазового використання, тому відповідний досвід у світовій практиці відсутній.

«Ми знаходимося на незвіданій території», – зазначив південноафриканський мільярдер.

Нагадаємо, в минулому році прототип космічного корабля SpaceX Starship Mark 1 вибухнув під час випробувань. Проте це не лише не зупиняє ентузіазм винахідника, а навпаки - надихає рухатися далі. Маск сподівається, що вже скоро Starship перетворить космічні подорожі на щось більше схоже на комерційні авіаперельоти.

3 вересня прототип SN6 надважкої ракети Starship здійснив випробувальний політ. Він злетів на 150 метрів та приземлився неподалік від стартового майданчика. Це були другі успішні льотні випробування Starship, бо місяцем раніше вперше в небо піднявся попередній прототип SN5. До кінця року SpaceX сподівається відправити Starship в політ як мінімум на кілька кілометрів.

Створення багаторазової орбітальної ракети Starship наразі є головним пріоритетом компанії, адже, за задумом, саме вона в майбутньому буде здатна відправити людей на Марс. Однак для цього їй потрібно подолати земне тяжіння та підкорити орбіту нашої планети.

Довідка. Starship – це космічний корабель нового покоління багаторазового використання. Комплекс складається з двох основних елементів: прискорювача Super Heavy, що відіграє роль першої ступені, і космічного корабля Starship, що представляє собою другу ступень. Згідно з оцінками SpaceX, комплекс зможе вивести на низьку опорну орбіту надважкий вантаж або до 100 чоловік. Для прикладу, якщо за допомогою SpaceX Falcon 9 одночасно відправляють до 60 супутників Starlink (вага одного 260 кг), то Starship зможе запускати по 400 інтернет-супутників.

Коли, куди, за скільки і як побувати в космосі в цьому десятилітті – читайте у матеріалі «Погляду» за посиланням.