Новини
Культура
Київ

Станції «Академік Вернадський» - 25 років

07.02.2021 Оксана Кириленко 0

У Києві проходить масштабна фотовиставка про українських полярників та Антарктиду.

Фото: Національний антарктичний науковий центр

Як повідомив Національний антарктичний науковий центр, 6 лютого 2021 року був – день 25-річчя передачі Україні британської антарктичної станції «Фарадей» (тепер «Академік Вернадський»).

На честь дня народження в Україні створили першу антарктичну фотовиставку. Фотографії нинішньої експедиції, відео про природу Антарктиди, екіпірування полярника можна побачити у музеї науки Малої академії наук України (проспект Академіка Глушкова, 1).

Антарктична фотовиставка працюватиме в Музеї науки до 21 березня цього року. Вона розміщена на другому поверсі біля сходів та в залі «Астрономія».

Виставка складається з 20 великих фото (зокрема, від зимівників 25-ї УАЕ, що зараз працюють на станції), 3D-фотозони, відеороликів, полярних артефактів тощо. А в холі Музею всіх зустрічає пінгвін дженту – збільшена копія тих пінгвінів, які останніми роками активно заселяють територію навколо нашої станції.

«Торік частина цієї експозиції розміщувалася в аеропорту "Бориспіль" та в будівлі Верховної Ради, але обидві ці локації не передбачали вільного доступу для всіх охочих. А до нас постійно зверталися школи з питанням, як же потрапити на виставку. Зараз ми її суттєво доповнили та з радістю запрошуємо школярів, вчителів, батьків та всіх, кому це цікаво. Тим паче в цьому музеї ви зможете більше дізнатися і про науку загалом, і про антарктичні дослідження зокрема», – зазначив директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий.

Фото: Національний антарктичний науковий центр

Також до 25-ліття передачі Україні антарктичної станції від Великої Британії Укрпошта випустила художній конверт та на замовлення НАНЦ виготовила "Власну марку", лист з якою можна буде відправити зі станції "Академік Вернадський".

На "Власні марці" зображено станцію “Академік Вернадський” та впізнаваний в усьому світі її символ: напис “Vernadsky” з пальмами та знаком "Victory". Цей малюнок на резервуарі для пального, побудованого вже Україною, зробив зимівник 14-ї Української антарктичної експедиції (УАЕ) 2009-2010 років Павло Малов. На марковому аркуші також є найулюбленіші жителі антарктичного континенту – пінгвіни. У дизайні використані фото учасниці 24-ої УАЕ Оксани Савенко.

Марку і її наклад буде відправлено на станцію "Академік Вернадський". Також туди буде передано художній конверт, випущений накладом 50 тисяч примірників, із відбитком штемпеля спецпогашення. Його дизайн розробив Дмитро Боровик.

  • Українська станція «Академік Вернадський» вже тричі була зображена на поштових марках України:
  • 1996 р. – на поштовій марці «Перша українська антарктична експедиція»;
  • 2009 р. – на зчіпці з двох марок «Збереження полярних регіонів та льодовиків»;
  • 2020 р. – на поштовій марці «200 років з часу відкриття Антарктиди».
Фото: Укрпошта

Раніше ми розповідали, що українські полярники віднайшли «загублену» льодовикову печеру в Антарктиді.

Як повідомляв «Погляд» раніше, з пінгвінами українські полярники «товаришують» вже давно. Цього літа, в розпал антарктичної зими, на холодний материк ці чорно-білі птахи повернулися, що стало несподіванкою для всіх.

Нагадаємо, віднедавна кожен охочий може побувати на станції «Академік Вернадський», але віртуально.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.