#міська рада #міська рада #Розслідування #ірпінь #Карплюк #міська рада #Розслідування #Діти #ірпінь #міська рада #Освіта #ірпінь #екологія #ірпінь #історія #міська рада #Освіта #ирпень #Діти #ірпінь
Новини
Київщина
Політика

Стало відомо, у яких містах Київщини залишились «старі» мери

20.11.2020 0 Косянчук Інна 0

Як показали офіційні результати цьогорічних виборів-2020, 13 міських голів Київщини із 24 було переобрано на новий термін.

Отже, 13 міських голів на Київщині залишились на своїх посадах. Ще 2 з тих, хто став переможцями голосування, були виконуючими  обов’язки міського голови. У Броварах і Борисполі будуть повторні вибори. Про це повідомляється на ресурсі chesno.org. І зазначається, що найбільше міських голів було обрано від партії влади. «Слуга народу» перемогла у 6 із 24 громад області.

«По 3 мери представляють «Європейську солідарність» і «За майбутнє». 2 мери – «Наш край». По одному міському очільнику представляють такі партії як «Нові обличчя», «Березанська громада», «Пропозиція» та «Партія національного егоїзму». З політичної мапи мерів Київщини зникли такі проєкти, як «Воля», «Рідне місто» та партія «Самопоміч». Натомість з’явилися нові — «За майбутнє», «Березанська громада», «Пропозиція» та Партія національного егоїзму», йдеться у повідомленні.

Серед обраних міських голів переважають чоловіки. Цього разу мерами стали лише чотири жінки: по одній представниці «Слуги народу»та «Європейської солідарності» та дві самовисуванки.

Загалом лише 4 самовисуванці стали міськоми головами. Тим часом як на місцевих виборах 2015 року їх було 10. Це пов’язано з тим, більшість колишніх самовисуванців для участі у виборах-2020 змушені були балотуватись від партій.

«Рейтингові українські партії, у свою чергу, часто робили ставку саме на чинних мерів та інших прохідних представників місцевої влади. Це пов’язано із тим, що чинні очільники міст мають доступ до місцевих бюджетів, що дає їм можливість займатися бюджетним гречкосійством і проводити ефективні передвиборчі кампанії», зазначає chesno.org.

Як повідомляв «Погляд», парламент ухвалив закон про реорганізацію громад і районів/