Новини
Україна
Суспільство

Стало відомо, коли введуть штрафи за порушення мовного закону


За відмову спілкуватися українською у сфері обслуговування передбачено штраф від 5 100  до 6 800 гривень: мовний омбудсмен.

Фото Укрінформу

Грошові санкції за порушення мовного законодавства почнуть діяти з 16 липня наступного року. Про це повідомив в інтерв’ю Раідо Свобода Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

«Але це для злісних порушників, які принципово порушують права громадян, по відношенню до яких ми постійно отримуємо постійні скарги, і таких скарг достатньо дві для того, щоб ми розпочали провадження, щоб підготували протокол і накладали штраф», – зауважив мовний омбудсмен.

Штрафні санкції за відмову спілкуватися з клієнтами українською мовою заплановано запровадити з 16 липня 2022 року. За словами Кременя,  штрафи можуть бути оскаржені в судовому порядку, і мають бути наведені докази для подібних претензій.

«Я не думаю, що сьогодні якийсь із супермаркетів хоче «прославитися» на всю країну, що для них закон – не закон і країна – не країна. Таких у нас немає, і навряд чи вони з’являться. Тому жодні з провокацій, що переслідування, мовні інспектори, таємні покупці і так далі – у нас таких в штаті немає», – підкреслив Кремінь.

Як повідомляв «Погляд»,Українська може стати однією з офіційних мов ЄС.

Також «Погляд» інформував, що українців запросили доєднатися до Ланцюга Соборності.

 Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.