Новини
Культура
Новини Кіно

«Спас»: шведський фонд підтримав психологічну драму про наслідки війни на Донбасі


Фільм режисера Максима Наконечного "Спас/Spas" отримав підтримку фонду Swedish Film Institute. Автори ігрового повнометражного фільму, що знаходиться у стадії виробництва, повідомили про нову копродукцію стрічки (згоду на спільне виробництво). .

фото Держкіно

Виробництво — TABOR production. Стрічка є копродукцією України, Хорватії, Чехії та Швеції. У жовтні 2020 року проєкт отримав фінансову підтримку від фонду Eurimages. Фільм, який став одним з переможців Одинадцятого конкурсного відбору Держкіно, підтримав шведським фондом Swedish Film Institute, який представляє Mario Adamson і компанія Sisyfos Film Production, повідомляє Держкіно.

Про що стрічка

За сюжетом, солдат Лілія з позивним "Метелик" повертається додому після того, як два місяці провела в полоні. Вдома на Лілю чекають чоловік, мати та інші члени родини, але не всі готові зустріти її такою, якою вона тепер є. Згодом дівчина дізнається, що вагітна від того, хто зґвалтував її у полоні.

Автори сценарію — Ірина Цілик та Максим Наконечний, операторка — Христина Лизогуб.? В ролях — Маргарита Бурковська, Любомир Валівоць, Мирослава Витриховська-Макар, Наталія Ворожбит, Мирослав Гай, Дмитро Лозовський, Катерина Примак, Дарія Лоренці Флац, Едвін Ліверич. Продюсерки картини — Дар’я Бассель та Єлізавета Сміт.

Раніше «Погляд» повідомляв, що український фільм покажуть на кінофестивалі у Нью-Йорку.

Також ми писали про український мультфільм, який покажуть на кінофестивалі у Фінляндії.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.