#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Всесвіт
За кордоном

SpaceX відправить місію в космос з мільярдером на борту

03.02.2021 Бобрик Юлія 0

Компанія оголосила про плани відправки першої повністю цивільної місії в космос.

Фото: pixabay.com

Про це стало відомо з інтерв'ю NBC News із засновником та генеральним директором SpaceX Ілоном Маском.

Екіпаж астронавтів на борту космічного корабля Dragon буде складатися з чотирьох осіб на чолі з Джаредом Ісаакманом, засновником і генеральним директором Shift4 Payments, компанії по обробці платежів з Пенсільванії. Очікується, що політ відбудеться в четвертому кварталі цього року.

«Коли у вас є абсолютно новий вид космічного транспорту, у вас мають бути і першопрохідці», – сказав Ілон Маск.

Приватні громадяни і раніше літали в космос, проте робили вони це разом з навченими астронавтами. Рейс Ісаакмана стане першим випадком, коли екіпаж складається виключно з «цивільних».

Саме тому усі члени екіпажу повинні будуть пройти навчання в SpaceX, зокрема, курс з імітаційного моделювання місії для забезпечення готовності до надзвичайних ситуацій і того, як поводитися з орбітальною механікою під час польоту.

SpaceX не розкриває, скільки Ісаакман заплатив за політ, однак, за деякими даними, мова йде про десятки мільйонів доларів. Також відомо, що він заплатив за три інших місця в космічному кораблі Dragon для членів екіпажу.

Ісаакман є колишнім професійним пілотом, який літав як на комерційних, так і на військових літаках. Одне місце в польоті зарезервовано для одного з жителів Сент-Джуда, міста на південному заході штату Юта, ще одне місце буде запропоновано представнику громадськості в рамках благодійної акції компанії, яка відбудеться лютого. Останнє місце на борту Ісаакман має намір надати підприємцю, який використовує нову платформу електронної комерції Shift4Shop для обробки платежів. Конкурс розпочався першого лютого, на сайті компанії і триватиме до кінця цього місяця.

За даними SpaceX, під час багатоденної місії капсула Dragon буде облітати Землю кожні 90 хвилин по індивідуальної траєкторії. Після закінчення експедиції космічний корабель знову увійде в атмосферу планети і сяде поблизу берегів Флориди.

До слова, цьогоріч також перші туристи відвідають МКС, туди вони відправиться на космічному кораблі Crew Dragon. А у Дубаї збираються створити перший «космічний суд».

Нагадаємо, в ніч з 2 на 3 лютого прототип марсіанського корабля Ілона Маска вибухнув. Проте підприємець не полишає надію відправити людей на Червону планету, і планує здійснити задумане щонайменше через шість років.

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.