Новини
Всесвіт

Сонячну систему відвідає міжзоряний гість


Нова комета, швидше за все, являється «гостем» з іншої сонячної системи.

Європейське космічне агентство повідомило, що нещодавно виявлена комета, яка наближається до Сонця, є, ймовірно, з іншої сонячної системи.

Астрономи заявили, що комета рухається зі швидкістю 150 000 км/год, така швидкість говорить про те, що вона могла виникнути за межами нашої сонячної системи.

Наразі комета знаходиться на відстані 420 мільйонів кілометрів від Сонця. За попередніми даними, вона облетить Землю, залишаючись за орбітою Марса.

Вчені передбачають, що комета пролетить повз Сонце в грудні і продовжить рух, поки не повернеться в міжзоряний простір. Побачити її у професійні телескопи можна буде в наступному році.

«Наразі ми працюємо над тим, щоб отримати більше інформації, спостерігаючи за цим незвичайним об'єктом», – йдеться в заяві Марко Микели з Координаційного центру навколоземних об'єктів ЄКА. – «Нам потрібно почекати кілька днів, щоб дійсно зафіксувати його походження спостереженнями, які або підтвердять нашу теза, що об'єкт міжзоряний, або, можливо, кардинально змінять наше розуміння про рух небесних тіл».

Нагадаємо, астрофізики сподіваються наблизитися до відповіді на питання про зародження життя на Землі, вивчаючи комети нашої зоряної системи.