Сьогодні в Україні вшановують учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС
Сьогодні в Україні вшановують учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Саме в цей день у 1986 р. було закінчено будівництво саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком.
День встановлено в Україні "…з метою гідного відзначення мужності, самовідданості і високого професіоналізму учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та на підтримку ініціативи громадських організацій і Міністерства праці та соціальної політики України…" згідно з Указом Президента України "Про День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС" від 10 листопада 2006 р. № 945/2006.
Найстрашніша в історії людства техногенна катастрофа, наслідки якої ми відчуваємо і до цього дня, сталася 26 квітня 1986 р. Приблизно о 01:23 на четвертому енергоблоці стався вибух. На цей момент у реакторі було близько 200 т урану. Внаслідок аварії було зруйновано обшивку, через відсутність захисної оболонки у повітря здійнялися 60 т радіоактивних речовин. Відразу після вибуху реактора радіонукліди були викинуті на максимальну висоту – до 10 км. Пожежа на енергоблоці тривала 10 днів. Остаточно графіт перестав горіти лише 10 травня. Лише завдяки самопожертві ліквідаторів, багато з яких заплатили власним життям і здоров’ям, вдалося локалізувати аварію та врятувати країну і світ від радіаційного забруднення. Проте все могло бути набагато гірше, якби не самовідданість людей-ліквідаторів цієї катастрофи.
Тож обов’язок кожного українця сьогодні – пам’ятати про мужність, самовідданість, професіоналізм і саможертовність учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, які, без перебільшення, врятували світ від ядерної катастрофи.
Нагадаємо, цьогоріч були 36-ті роковини Чорнобильської катастрофи.
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.