Сьогодні в Україні своє професійне свято відзначають архітектори
1 липня в Україні відзначають своє професійне свято архітектори, містобудівники, працівники проектних організацій і місцевих органів містобудування та архітектури.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/07/Arhitektor-3.jpg)
У нашій державі свято заснували з 1995 року. Дата 1 липня раніше співпадала із Всесвітнім Днем архітектури, котрий після 1997 року відзначають у перший понеділок жовтня в один день із Всесвітнім днем житла. Загалом у світі архітекторів вшановують у вигляді окремої дати з 1946 року. В ті післявоєнні роки знадобилося відновлювати сотні зруйнованих міст.
Один з найвідоміших архітекторів, чиї творіння прикрашають столицю - Владислав Городецький. Поляк за походженням, він в основному працював в Україні і прославився як "київський Гауді". Городецький побудував більше 30 будівель в Києві. Найвідоміші його твори - Будинок з химерами і костел святого Миколая.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/07/ee279662e0ab7d307a7448fb35db8593.jpg)
Свої творіння сучасні митці створюють на Київщині і зараз. Так, у Борисполі встановили перший в Україні пам’ятник Чубинському в повний зріст. Скульптор, який створював монумент, Олексій Пергаменщик зазначає, що історія про автора українського гімну майже не ілюстрована.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/07/photo_2020-06-26_11-56-41-1.jpg)
“Це перший пам’ятник на увесь зріст автору гімну України. Камінь, із якого зроблено пам’ятник (граніт), не піддається будь якому впливу навколишнього середовища”, – зазначив автор.
Раніше "Погляд" повідомляв, що у Борисполі планують встановити пам’ятник князю Борису.
Нещодавно "Погляд" також повідомляв, що у селі на Вишгородщині спорудили музичний фонтан.