Новини
Україна
Культура

Сьогодні - День української писемності та мови

09.11.2020 Косянчук Інна 0

9 листопада 2020 року відбувся ювілейний радіодиктант національної єдності. Його сьогодні пишуть уже удвадцяте.

Сьогодні, 9 листопада – День української писемності та мови, який ми святкуємо з 1997 року. Встановлений він указом президента України на підтримку ініціативи громадських організацій у день вшанування  пам'яті преподобного Нестора-літописця.

«Упродовж століть українська мова, так само, як і її носій – український народ, зазнавала суттєвих утисків і заборон з боку різних держав, зважаючи на те, під чиєю владою опинялася Україна. Нині українська мова має державний статус, але зазіхання на неї з боку кремлівських можновладців та місцевих українофобів і русифікаторів не припиняються. Отже, варто докладати зусиль, аби українська мова не тільки зберігалася, але й розвивалася. Нею варто розмовляти, писати, послуговуватися будь-де. В іншому разі вона стане виключно «солов’їною», зауважує Укрінформ.

Радіодиктант національної єдності

Уже стало доброю традицією 9 листопада, у День української писемності та мови, писати радіодиктант. Розпочався він і сьогодні. Цьогоріч він ювілейний – відбувається в 20-й раз.

«Підготовку диктанту доручили трьом фахівцям. Текст для диктанту написав відомий письменник і видавець Іван Малкович. Науковою консультанткою проєкту стала докторка філологічних наук, професорка Лариса Масенко.Читає диктант знаменита акторка Римма Зюбіна. Тисячі українців щороку беруть участь у флешмобі й приєднуються до радіодиктанту по всьому світу», зауважується на Фейсбук-сторінці події.

Текст диктанту в паперовому вигляді протягом астрономічної доби потрібно надіслати за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 26, 01001. Гриф дати надсилання має бути не пізніше ніж 10 листопада. Онлайн-роботи можна надіслати на емейл rd@ukr.radio. Після оприлюднення диктанту електронні листи уже не прийматимуть.

«Усі надіслані роботи перевірить спеціальна фахова комісія. Роботи, написані без помилок, отримають подарунки від партнерів проєкту. Результати оголосять упродовж 1–2 місяців залежно від кількості отриманих листів», - зазначають організатори.

Оприлюднять текст диктанту на сайті UA: Українське радіо 11 листопада об 11:00.

Раніше «Погляд» розповідав про новації радіодиктанту національної єдності.