Новини
Суспільство
За кордоном

Слідом за ЄС скоротити термін дії COVID-сертифікатів можуть і в Україні

Чи трапиться це, стане відомо вже в січні.

Слідом за ЄС скоротити термін дії COVID-сертифікатів можуть і в Україні - зображення

Про це розповіла заступниця міністра охорони здоров'я Марія Карчевич у коментарі виданню Укрінформ.

В Україні можуть скоротити термін дії сертифікатів вакцинації від коронавірусу. Зробити це планують після того, як відповідне рішення ухвалять у ЄС.

«Останні два-три тижні активно обговорюється, що Європейська комісія готує рішення про скорочення дії терміну COVID-сертифікатів. Зокрема, очікується, що ухвалення цього рішення відбудеться 10 січня наступного року. Відповідно, ми також спостерігаємо за тими подіями і сьогодні мали нараду з європейськими фахівцями, очікуємо офіційного рішення від країн ЄС, і далі таким же чином планується впровадження цього рішення і у нас на рівні України. Його має розглянути Національна технічна група експертів з питань імунізації, і далі воно має бути схвалено на засіданні штабу з вакцинокерованих інфекцій МОЗ, і відповідно буде нормативно врегульовано постановою уряду».

Заступниця міністра охорони здоров’я Марія Карчевич

Найімовірніше, термін дії сертифіката скоротять з 365 днів до 270. Тож він буде дійсний для людей, які поїдуть з такими документами в країни ЄС, але в межах того терміну придатності, який кожна країна визначить для себе.

Нагадаємо, в лютому Україну може накрити п’ята хвиля COVID-19.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.