Новини

Скільки може заробляти вчитель?

05.01.2022
Школа – один з фундаментальних етапів життя людини, коли ми, наче губки, вбираємо у себе знання з різноманітних предметів.

Скільки може заробляти вчитель? - зображення

Допомагають нам в цьому підручники та різні посібники, а головним провідником на цьому шляху є вчитель. Саме він допомагає зрозуміти складні теми, своїми поясненнями зробити їх легкими, може надихнути на поглиблене вивчення предмету або посприяти вибору майбутньої професії. Серйозний вплив, чи не так?

Зрозуміло, що така робота повинна добре оплачуватись, оскільки вчителі готують нове покоління країни. В Києві, наприклад, вчитель вищої категорії разом з різними доплатами отримує близько 14 тисяч грн, а без категорії – близько 7700. Втім, вчитель може заробляти не лише на шкільних уроках – все більшої популярності набуває репетиторство.

Чому вчителі активно займаються репетиторством?

Репетитори – це викладачі, які займаються додатковими уроками. Такий підробіток є менш стресовою, ніж у школі, з кількох причин:

  • Не потрібно заповнювати документацію.

  • Можна самостійно призначати графік занять на відміну від школи.

  • Вибір учнів – ви можете відмовитись від одного, якщо з тих чи інших причин він вам не підходить.

Ця робота дозволить поберегти нерви та відмовитись від додаткової роботи в школі. Приємним доповненням є заробіток – деякі репетитори виключно додатковими уроками можуть заробляти на рівні вчителя вищої категорії. Розглянемо, скільки репетитори можуть заробляти у найбільших містах України (за годинний урок).

Київ

350-400 грн

Харків

     250-300 грн

Львів

   250-300 грн

Дніпро

     250-300 грн

Одеса

     250-300 грн

Заняття з репетитором також популярні і серед учнів. Причина зрозуміла – шкільний вчитель не може усім приділяти час та роз’яснювати додатково тему, яку не вдалось засвоїти. Репетитор на індивідуальному занятті може більш доступно все пояснити, підказати невеличкі лайфхаки. Такі заняття користуються попитом серед випускників – завдяки репетитору можна краще підготуватись до ЗНО.

Як репетитор може отримати більше учнів?

Якщо ви вирішили спробувати себе у репетиторстві, то необхідно підготуватись до цього. Найкращий варіант – обрати предмет, який ви будете викладати (звичайно, що ви маєте знати його та вміти навчати). Після цього необхідно зареєструватись на ресурсах з пошуку репетиторів (можливо, не одному) та створити свою анкету. Вкажіть свій стаж, рівень знань, досвід, а також вартість одного уроку.

Після вам залишається чекати на відповіді на вашу анкету. Якщо ви паралельно працюєте в школі, розплануйте свій графік, аби не перенапружуватись та підлаштуватись під основну роботу. Найкращою ж рекомендацією стануть відгуки ваших учнів. Якщо йому чи їй вдасться якісно підготуватись та успішно скласти ЗНО, то найкращою вдячністю буде відгук про роботу з вами. До того ж батьки також радитимуть своїм знайомим брати додаткові уроки саме у вас – репутація тепер гратиме за вас. А зручний графік робить таку роботу максимально комфортною як для вас, так і для учнів.

Підготовано за підтримки сервісу BUKI


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.