Ситуація з підтопленням на Київщині може погіршитися
У другій і третій декадах квітня відбудеться максимальний приплив води в басейні Дніпра, що лише збільшить вихід води з подальшим підтопленням та затопленням низько розташованих територій. Про це повідомила пресслужба КОВА.
Зазначається, що мешканці області та влада на місцях, де є ризик підтоплення, мають це врахувати.
Натомість обласна влада планує організувати в регіоні оперативні штаби й мобільні групи для управління роботами під час повені та паводків. Натомість правоохоронці відповідатимуть за організацію безпечного руху автотранспорту в умовах складної паводкової ситуації. А екстрені служби мають утримувати в постійній готовності до застосування наявні сили та засоби. Такі рішення було прийнято на позачерговому засіданні Київської обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, що відбулося 17 квітня.
"Члени комісії напрацювали алгоритм дій на випадок підняття води до критичного рівня. Вони постановили забезпечити необхідний аварійний запас пально-мастильних, будівельних та сипучих матеріалів, мішків, засобів освітлення тощо та його завчасне і раціональне розміщення поблизу зон можливих затоплень. Постійно моніторити та посилити контроль за якістю питної води із джерел централізованого та децентралізованого водопостачання", –
пресслужба КОВА
За даними Українського гідрометеорологічного центру, 17-18 квітня рівень води в басейні Дніпра досягне максимальних показників. У Вишгородському, Броварському та Бориспільському районах утримуватиметься затоплення заплавних територій та відмічатиметься часткове затоплення низьких ділянок садово-дачної забудови, присадибних ділянок у ряді прирічкових населених пунктів.
Нагадаємо, у Київводоканалі повідомили, що під час нинішнього паводку вода у кранах в оселях киян може тимчасово змінити колір на жовтуватий. Адже рівень та якість води у Дніпрі напряму впливають на технологічні процеси водопідготовки.
Також, нещодавно ДСНС повідомляли, що ситуація щодо підйому рівня води на Київщині – контрольована. Водночас стало відомо, що рівень води у Дніпрі наблизився до критичного.
До слова, нещодавно вчені назвали причини цьогорічного підтоплення Київської області.
Як писав "Погляд", наприкінці минулого тижня внаслідок рясних опадів та підняття рівня води в річці Тетерів, тимчасову переправу на автодорозі Київ – Овруч було підтоплено. Раніше, 13 квітня, повідомлялося, що в Іванкові на кількох вулицях підтопило будинки. А напередодні мешканців Київської області попередили про можливе затоплення прирічкових населених пунктів.
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.