Україна-суспільство
Політика

Швеція передала Україні копію листа про визнання незалежності Запорізької Січі

05.07.2022
Цей особливий подарунок з національного архіву Швеції.

Швеція передала Україні копію листа про визнання незалежності Запорізької Січі - зображення
Фото: ОП

Прем'єр-міністерка Швеції Магдалена Андерссон передала президенту України Володимиру Зеленському копію листа шведського короля Карла XII від 1711 року про визнання незалежності Запорізької Січі. Передача важливого сьогодні для України документа відбулася 4 липня під час зустрічі лідерів держав, повідомляє Офіс президента.

У цьому листі Король Карл ХІІ дає настанови шведському послу в Константинополі визнати Запорозьку Січ як незалежну державу.

"…щоб якнайшвидше втілити в життя статтю про волю України та всіх козаків, щоб всій Україні і Війську Запорозькому при нинішньому полководцю Пилипу Орлику повернути давню свободу, володіння своєю землею та її колишні кордони, щоб відтепер цей народ став незалежною державою і більше ніколи не підлягав покорі чи захисту царя", –

фрагмент листа шведського короля Карла XII від 1711 року

За словами Магдалени Андерссон, ще на початку XVIII століття шведський Король був вражений козацькою демократією.

Нагадаємо, 24 лютого росія розв’язала повномасштабну війну проти України. За цей час українські захисники звільнили кілька областей та зняли загрозу захоплення столиці. Про основні події в перший день війни читайте в матеріалі "Погляду".

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.