Новини
Україна
Київщина-суспільство
Київ

Шмигаль розповів, як в Україні планують долати безробіття


Під час  «Години запитань до уряду» у Верховній Раді прем'єр-міністр України розповів, що планується створити майже півмільйона робочих нових робочих місць, а також назвав фейком встановлення обмежень на виїзд українців за кордон.

Кабмін планує презентувати нову програму, спрямовану на подолання кризи на ринку праці України. Про це повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль у Верховній раді сьогодні, 13 травня.

Звернувши увагу на те, що коронавірус спричинив кризу, яка негативно вплинула на ринок праці в Україні, Шмигаль поінформував, що, за прогнозами Уряду, цьогоріч очікується різке зростання безробіття - до 9,4%. Торік цей показник був на рівні 8,2%.

«Тому наша мета не тільки збереження існуючих робочих місць, а й створення нових. Сьогодні на засіданні уряду Мінекономіки презентує програму, в якій чітко буде сказано - де, коли, і які робочі місця будуть створені або вже створені», - підкреслив Шмигаль. За його словами, о в Україні планується створити майже 500 тисяч нових робочих місць. З них  154 тисячі заплановано  відкрити у межах проєкту спорудження доріг і транспортної інфраструктури «Велике будівництво»,

Також Денис Шмигаль назвав фейком інформацію про нібито встановлення обмежень на виїзд українців за кордон.

 «Стосовно обмеження виїзду – це фейк і брехня. Жодних обмежень уряд не встановлював», - зауважив очільник Уряду і повідомив, що  нині  ведуться перемовини з європейськими урядами про те, що коли громадян України запрошують на роботу, вона має бути офіційною, у працівників мають бути медичні гарантії, а також гарантії нормальних умов праці, проживання та повернення в Україну. «Ми вперше отримали змогу на рівних вести діалог про захист інтересів наших людей в європейських країнах, і сьогодні компанії, які запрошують наших людей туди працювати, повністю цих умов дотримуються», - зазанчив Шмигаль.

Джерела: slovoidilo, Укрінформ