Новини
Україна
Анонси
Україна-суспільство

Школярі реєструються на конкурс «Радянське минуле: (пере)осмислення історії»

22.01.2020 Косянчук Інна 0

До участі у змаганні учнівських дослідницьких робіт уже зголосилося 35 осіб. Остаточний термін надсилання робіт – 1 березня

У конкурсі «Радянське минуле: (пере)осмислення історії», який оголосила Всеукраїнська асоціація “Нова Доба”, можуть взяти участь школярі з усієї України, а також учителі, краєзнавці, працівники бібліотек, журналісти, незалежні дослідники історії, інші дорослі мають можливість виступити консультантами. Як уже повідомляв «Погляд», мета заходу – звернутися до радянського минулого, критично осмислити не лише політичну, а й повсякденну історію життя людей.

Вочевидь, це потрібно насамперед тому, що хоч понад чверть століття минуло звідтоді, як Радянський Союз перестав існувати, тодішні стереотипи ще не зовсім зникли з нашого життя. Можливо, переосмислення і критичний погляд на тодішні події, правила життя, дослідження, зроблені школярами, дадуть їм можливість скласти свою власну думку.

«Наш конкурс для тих, хто усвідомлює, що відповідальна і зважена оцінка історичного минулого – це передусім невід’ємна складова загальної культури кожного із нас, необхідна умова подальшого успішного розвитку нашого суспільства, зауважує «Нова доба», і повідомляє, що для участі у конкурсі вже зареєстровано 35 учасників.

З темами заявлених досліджень можна ознайомитися на сайті, а зареєструватися за посиланням. Конкурсні роботи можна надсилати до 1 березня.

«Усі команди, учасники конкурсу, отримають сертифікати. Переможці конкурсу здобудуть цінні подарунки та будуть запрошенні на урочисту церемонію до м. Києва (травень 2020 р.). Кращі проекти отримають фінансування на впровадження локальних ініціатив, що будуть пов’язані з їхніми дослідженнями», зауважують організатори.