Новини
Україна
Київщина
Кримінальні новини

Шантажисти вимагали «відкупних» від чиновників

30.05.2019 Косянчук Інна 0

На передачі 100 тисяч доларів хабаря правоохоронці затримали членів однієї з громадських організацій, яка «спеціалізується» на замовних протестних акціях

Ситуація розгорталась так. До Нацполіції України торік надійшло звернення від одного з посадовців державної структури про вимагання коштів. Заявник отримав ультиматум від зловмисників: або він їм дає 100 тисяч доларів США, або вони розголошують відомості приватного та компрометуючого характеру.

За фактом вимагання Головним слідчим управлінням НПУ, за процесуального керівництва ГПУ, було розпочато кримінальне провадження за ч.2 ст.189 Кримінального кодексу України. Оперативне супроводження здійснював Департамент внутрішньої безпеки Нацполіції.

Як встановили оперативники Департаменту внутрішньої безпеки під час документування, до злочинних дій причетні  жителі Львова, одному – 41 рік, другому 45. Аферисти, що пересувалися на автомобілі еліт-класу і представлялись співробітниками спеціалізованих правоохоронних органів. Також правоохоронці отримали докази причетності до дій львів’ян колишнього начальника управління персоналом структури, в якій наразі працює заявник, а також кількох членів однієї з громадських організацій, яка «спеціалізується» на замовних протестних акціях, з метою психологічного тиску на потрібний «об’єкт».

Шантажистів затримали працівники Департаменту внутрішньої безпеку Національної поліції України спільно зі слідчими Головного слідчого управління НПУ, під процесуальним керівництвом Генеральної прокуратури відразу після того, як спритники отримання 100 тисяч доларів. Вирішується питання про обрання затриманим в порядку ст.208 КПК України запобіжного заходу. За таку «діяльність» аферистам  загрожує позбавлення волі на строк від 3 до 7 років.

Тривають подальші слідчі дії.

Джерело: Департамент внутрішньої безпеки Національної поліції України