Новини
Київщина
Суспільство
Пригоди
Кримінальні новини
Україна-суспільство
Київщина-суспільство

Шахраї привласнили 150 га державних земель на території Київщини та Полтавщини

29.03.2020 Погляд

Правоохоронні органи розслідують справу про привласнення зловмисниками 150 га державних земель на території Київщини та Полтавщини.

Спільними зусиллями працівники відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління поліції Київщини та Управління стратегічних розслідувань під процесуальним керівництвом прокуратури області здійснюють досудове розслідування у кримінальному провадженні.

Воно відкрите за фактом шахрайський дій групи посадовців Березанської міської ради, Переяслав-Хмельницької РДА, Студеньківської сільської ради Переяслав-Хмельниччини, Яготинської РДА та міськради, а також Смотриківської сільської ради Полтавщини.

Виявилося, що зловмисники заради збагачення за допомогою незаконних операцій з використанням електронно-обчислюваної техніки та підроблених документів привласнили 150 га державних земель на території Київщини та сусідньої Полтавщини.

Вони використовували свідоцтва про право на спадщину, що нібито видані нотаріусами, які померли декілька років тому, або тими, які постійно перебувають на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей.

У подальшому шахраї реєстрували право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення на осіб, які постійно проживають на території Автономної Республіки Крим та тимчасово окупованих територіях Сходу країни.

Поліція провела низку санкціонованих обшуків у службових приміщеннях та за місцем проживання основних фігурантів кримінального провадження.

Виявили та вилучили різну документацію, печатки нотаріусів, чорнові записи та комп'ютерну техніку.

За результатами експертиз визначать остаточну кваліфікацію та підготовлять підозри. Слідство триває.

Джерело: відділ комунікації поліції в Київській області