Новини
Боярка
Києво-Святошинський район
Довкілля

Сенсаційна знахідка: під Києвом вперше за 37 років побачили кажана-широковуха

24.07.2020 Гапон Юлія 000

Фото: Lena Godlevska, Максим Марущак та Yalyna Strokina

Під час дослідження видового складу кажанів та пошуку їхніх сховищ на території Боярської лісової дослідної станції науковці виявили 9 їх видів, зокрема вперше 37 років - широковуха європейського (у лісі поблизу села Віта-Поштова).

Цього липня хіроптерологи (науковці, які вивчають кажанів) з Інституту зоології ім. Шмальгаузена та члени Української природоохоронної групи дослідили окремі ділянки лісів Боярської лісової дослідної станції і зафіксували там цікаві знахідки. Про це повідомляється на офіційній сторінці науковців.

Саме на території Боярської ЛДС збереглись старі дубові ділянки, важливі для кажанів.

«Загалом під час експедиції було обстежено понад 30 км лісових ділянок і виявлено 9 видів кажанів. Неочікуваною і сенсаційною стала перша за 37 років реєстрація широковуха європейського в лісі поблизу села Віта-Поштова. Востаннє біля Києва (с. Лісники) цей вид знаходили в 1983 році. Крім того, вчені виявили більше 10 сховищ кажанів у дуплах дубів середнього та старшого віку на різних ділянках «Боярської ЛДС», - діляться знахідками науковці.

Вони зазначають, що сховища кажанів часто розташовуються у деревах, що ростуть поблизу водойм річок Притварка та Сіверка, а також ставків. А найбільша концентрація сховищ спостерігалась на ділянках з великою кількістю порожнистих дубів.

З огляду на все це Українська природоохоронна група нагадує, що усі види кажанів нашої фауни занесені до Червоної книги України. Улітку, в період виведення кажанами потомства, будь-які порожнини в деревах, наприклад, дупла, слугують сховищами для материнських колоній (самки кажанів оселяються разом у сховищах, створюючи належні умови для виведення потомства) і для поодиноких особин кажанів.

Літо - дуже важливий період для цих тварин, адже саме цього сезону народжуються та навчаються літати дитинчата. Тому в цей час кажани потребують надійних сховищ, зокрема природних.

На жаль, саме такі лісові ділянки часто потрапляють в категорію рубок, і знищення дозрілих дерев позбавляє кажанів їхніх сховищ та можливості в безпеці вивести потомство. А своєчасне виявлення рідкісних видів кажанів допомагає зберегти такі дерева.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що страшне павутиння обплутало дерева біля озера Круглик на Київщині.