Новини
Україна
Кримінальні новини

СБУ накрила ботоферму, яка «вирощувала» ботів для проросійських інтернет-агентів

03.12.2021
Зловмисники встигли створити та «розкрутити» понад 20 тис. ботів.

СБУ накрила ботоферму, яка «вирощувала» ботів для проросійських інтернет-агентів - зображення

Про це повідомили в СБУ.

У Чернівцях викрили «ботоферму», на якій «вирощували» бот-акаунти у соціальних мережах для продажу на чорному ринку. Відомо, що більшість бото-профілів придбали проросійські агітатори. До слова, створити та «розкрутити» зловмисники встигли понад 20 тис. ботів.

Акаунти, верифіковані у соцмережах за допомогою підроблених паспортів громадян України, мали довгу історію. Їх використовували для виправдання збройної агресії РФ та дискредитації української держави.

Група кібербізнесменів складалася з близько 15 осіб, для своєї роботи вони спеціально орендували офіс в Чернівцях. Під час обшуку там знайшли комп’ютерну техніку із доказами протиправної діяльності, спеціальне програмне забезпечення, майже 6 400 стартових пакетів українських та іноземних мобільних операторів, зокрема і російських, а також понад 4 000 платіжних карток українських банків.

Тривають слідчі дії для виявлення та притягнення до відповідальності всіх причетних до схеми осіб.

Нагадаємо, весною у Києві викрили «ботоферму», яку фінансували з РФ.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Також читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.