#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Київщина
Суспільство
Автоновини
Київ

«Самокатні» дискусії у Києві

10.08.2020 Косянчук Інна 0

Міський голова столиці Віталій Кличко закликав компанію Bolt прибрати несанкціоновані пункти прокату електросамокатів. Компанія не згодна з такою пропозицією.

Фото з сайту blog.bolt.eu

«Компанія Bolt без погодження з містом розмістила пункти прокату електросамокатів у столиці. Рух цього виду «транспорту» не врегульований чинним законодавством України. Тому місто не може дозволити компанії надавати такий вид послуг», – зауважив Віталій Кличко.

За його словами, КМДА отримала пропозиції щодо інвестиційного конкурсу на розміщення пунктів прокату електросамокатів – за таким же  принципом, як пункти велопрокату. Кличко зазначає, що такий конкурс проведуть після внесення змін до законодавства  про дорожній рух.

Також Кличко на своїй facebook-сторінці звернувся до депутатів Верховної Ради з проханням розробити та внести на одному з найближчих засідань зміни до законодавства про дорожній рух, у якому просить визначити, як, де і за якими правилами можуть їздити електричні самокати у містах.

А поки Кличко закликав компанію Bolt прибрати встановлені пункти прокат самокатів як несанкціоновані.

«Інакше міські служби будуть змушені прибрати самовільно розміщені пункти з електросамокатами. Прикладом цивілізованої співпраці з містом і надання послуг у законний спосіб є робота пунктів велопрокату, що вже два роки успішно працюють в столиці і розширюють мережу», – підкреслив він.

Втім, компанія Bolt не згодна з такою постановкою питання. Як  повідомляє interfax, у компанії відповіли, що столична влада наразі не має підстав вимагати від бізнесу отримання будь-яких дозволів та узгоджень на запуск прокату електросамокатів, оскільки прокат таких самокатів в Україні законодавчо не заборонений.

«Право користувача управляти електросамокатом гарантоване ст. 19 Конституції України, яка передбачає: для громадян діє принцип «усе, що прямо не заборонено законодавством, дозволено», - йдеться у заяві компанії.

У Bolt також пояснили, що прокат електросамокатів не передбачає користування стаціонарними централізованими паркінгами, а керується принципом соціальних мереж - за допомогою мобільного застосунку клієнт знаходить самокат, який залишив у зручному для нього місці попередній клієнт.

Як повідомляв «Погляд», у Києві хлопець стрибнув з Північного мосту.