Україна
Київщина
Анонси
Суспільство

«Руйнуючи стереотипи: Сильні жінки моєї громади»

28.05.2019 Косянчук Інна 0

Всеукраїнський фотоконкурс про сильних і неординарних жінок триватиме до 11 червня.

Встановити тенденції та сприяти розширенню можливостей жінок у розвитку життя громади – така мета фотоконкурсу «Руйнуючи стереотипи: Сильні жінки моєї громади». Також він має сприяти підвищенню обізнаності про широкий спектр ролей, які жінки відіграють у сучасному житті, й фотоконкурс сприятиме створенню нових рольових моделей.

Під час вивчення можливостей  для чоловіків і жінок у бізнесі та політиці, фахівці помітили очевидні стереотипи соціальних ролей. Зокрема,  4 з 10 чоловіків в Україні вважають, що підприємництво є чоловічою професією. А половина респондентів кажуть, що чоловіки краще вправляються з роллю політичних лідерів, ніж жінки. Упередженість помічається і на ринку праці. Всього 30% топ-менеджерів – жінки, а в українському парламенті лише 12% жінок-депутатів (на основі досліджень Фонду народонаселення ООН (UNFPA).  14% жінок є депутатами обласних рад і місцевих рад регіонального значення. І хоч жінки частіше мають кращу освіту, ніж чоловіки, проте вони не займають посади в центральній владі так часто, як чоловіки.

Фотоконкурс «Руйнуючи стереотипи: Сильні жінки моєї громади» має підкреслити досягнення жінок. Також він має показати, що гендерна рівність є першим фундаментальним принципом прав людини та її цінностей, вона дає жінкам можливість реалізувати свій повний потенціал у всіх сферах життя.

Як долучитися до конкурсу:

Озирніться навколо у вашій громаді, поспілкуйтеся  з членами родини, друзями та сусідами, щоб дізнатися історії жінок у вашому середовищі, які надихають вас.

Сфотографуйте жінку, яка найкраще ілюструє бачення «сильних жінок у місцевому житті».

Завантажте до трьох фотографій на сайт hromady.photos

Переглянути детальну інформацію та правила участі можна тут.

ДОВІДКА. Всеукраїнський фотоконкурс «Руйнуючи стереотипи: Сильні жінки моєї громади» реалізується Програмою для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою», що спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Програма співпрацює з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України у формуванні багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян. Контактна особа: Соловйова Влада, +38 095 529 42 40 vlada.soloviova@giz.de

Джерело: Децентралізація дає можливості.