Новини
Україна
Суспільство

Розпочинається сертифікація вчителів

25.02.2021 Косянчук Інна 0

Перший етап незалежного тестування відбудеться 27 лютого.

Фото НУШ

Сертифікація педагогічних працівників проводиться з метою виявлення  і заохочення вчителів з високим рівнем педагогічної майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями та сприяють їх поширенню.

Що дає успішна сертифікація педагогам?

Успішна сертифікація педагогам зараховується як проходження чергової або позачергової атестації, а також є підставою для присвоєння йому відповідної кваліфікаційної категорії та педагогічного звання.

Крім того, вони отримають надбавку, яка складе 20% до зарплати.

Хто проводить тестування?

Український центр оцінювання якості освіти організовує перший етап сертифікації − незалежне тестування.

Державна служба якості освіти організовує два наступні етапи.

Вони проводяться у такі терміни: самооцінювання власної педагогічної майстерності учасником сертифікації (29 березня – 20 квітня); вивчення практичного досвіду учасників сертифікації (20 вересня – 12 листопада).

Що потрібно взяти на тестування?

Перший етап сертифікації  розпочнеться 27 лютого об 11 годині. Це буде незалежне тестування фахових знань та умінь учителів початкової школи.

Як повідомляється на офіційному сайті МОН, допуск учасників сертифікації до пунктів тестування здійснюватиметься з 10:15 до 10:50. Для входу до пункту тестування учаснику сертифікації необхідно пред’явити  паспорт чи інший документ, що посвідчує особу, а також лист-виклик.

«Листи-виклики розміщено в кабінеті учасника сертифікації. Там зазначено адреси пунктів проведення незалежного тестування. Радимо учасникам сертифікації завчасно роздрукувати лист-виклик: цей документ є обов’язковим для допуску до пункту тестування», йдеться у повідомленні.

Де ознайомитися із завданнями тестування?

У тесті, який укладено українською мовою, міститься 100 завдань, які потрібно виконати за 180 хвилин.

Зміст тесту визначено Програмою незалежного тестування, якою можна ознайомитися за посиланням. Також педагоги мають доступ до  орієнтовного розподілу завдань згідно з Програмою. З ним можна ознайомитися за посиланням. Є й лінк на схему нарахування балів за виконання тестових завдань. 

Крім того, на YouTube-каналі Українського центру оцінювання якості освіти учасники сертифікації мають можливість ознайомитися із завданнями незалежного тестування попередніх років і коментарями до них.

Результати тестування минулого року

У 2020 році  сертифікацію вчителів початкової школи успішно пройшли 902 педагоги. Про це розповів міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Педагоги прагнуть не лие забезпечити належне навчання дітей, а долучаються до їхнього патріотичного виховання. Так, у Вишгороді учні гімназії «Інтелект» та вихованці Центру художньої творчості «Дивосвіт» долучились до акції  «Ангели пам’яті».

Також ми розповідали про те, що всеукраїнський конкурс з медіаграмотності для вчителів передбачає нагороди. Конкурс триватиме до 3 квітня.

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.