Новини
Анонси

Розгляд справи щодо подвійного громадянство Львівського судді - "Голка"

Шостий апеляційний суд 12 червня продовжить розгляд апеляції Верховного Суду на рішення Київського окружного адмінсуду про поновлення на посаді судді Богдана Львова, якого раніше звільнили через виявлений російський паспорт.

Розгляд справи щодо  подвійного громадянство Львівського судді -
Фото: "Схеми"

У жовтні 2012 року, на ім’я Богдана Львова, коли той був на посаді судді Вищого господарського суду України, оформили новий паспорт громадянина РФ. Підставою для зміни документа було досягнення Львовим 45-річчя. Заяву на зміну паспорта теж подали від імені судді. Цього ж місяця Львов, за інформацією журналістів, їздив до Москви.

Також у Львова є індивідуальний податковий номер в офіційному реєстрі Федеральної податкової служби РФ, який прив’язаний до чинного паспорта. Цей код не присвоюється автоматично, за ним треба додатково звертатись у податкові органи Росії. Він Львову присвоєний у 2010 році.

Після виходу розслідування суддя Львов визнав, що в реєстрах РФ є дані про його громадянство, але заявив, що це "якісна підробка" для "дестабілізації роботи судової системи України". 26 та 28 вересня він опублікував два дописи на своїй сторінці у фейсбуці, ставлячи під сумнів окремі документи з розслідування, називаючи його "чистим фейком".

Журналісти "Схем" спростували слова Львова у своєму матеріалі. Розслідувач видання Bellingcat Христо Грозєв також підтвердив, що високопосадовий український суддя має громадянство Російської Федерації.

3 жовтня 2022 року СБУ проінформувала Верховний Суд про наявність у Львова громадянства РФ. Керівництва Верховного суду, відрахувало Богдана Львова зі штату суду.

Богдан Львов оскаржив своє звільнення в Київському окружному суді адмінсуд. У Верховному суді заявили, що не згодні з поновленням Львова й оскаржуватимуть рішення поновити громадянина РФ Богдана Львова на посаді судді.

Президент Володимир Зеленський міг би припинити громадянство Львова на основі матеріалів СБУ. Він так вже зробив щодо понад 35 осіб. Петиція про позбавлення громадянства Львова за кілька днів зібрала понад 25 000 підписів. Але на цю петицію за півтора роки належної відповіді так і немає.

Деталі – у сюжеті - bit.ly/3WxjYpZ , а також у статті - bit.ly/3xyWXZ9

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.