Новини
Київщина
Макарів
Фастів
Культура
Дати

Родом з Макарівщини: 100 років з дня народження Володимира Малика

21.02.2021 Бобрик Юлія 0

21 лютого виповнилося 100 років від дня народження українського письменника, автора пригодницьких та історичних творів.

Фото: Макарівські вісті

Володимир Малик народився у 1921 році в селянській родині в селі Новосілки бувшого Макарівського району, нині – Фастівського. Свою малу Батьківщину письменник з часом згадає в історичному романі «Горить свіча».

Філологічну освіту здобув у Київському університеті, працював у Ясногородській середній школі. Згодом переїхав з Київщини на Полтавщину, до міста Лубни. Тут з-під його пера вийшли його казки-легенди «Чарівний перстень», «Месник із лісу», «Воєвода Дмитро», «Микита Кожум'яка», «Червона троянда». Найбільше Володимира Малика знають як автора історичних романів. Серед них найпопулярніші тетралогія «Таємний посол», романи «Князь Кий», «Горить свіча», «Черлені щити».

Помер Володимир Кирилович Малик 31 серпня 1998 року.

Як писав «Погляд», сьогодні, 21 лютого, також у світі відзначають День рідної мови.

Нагадаємо, також, що музей у Фастові оголосив конкурс на кращий малюнок за мотивами Т.Г. Шевченка. А на Київщині розпочався читацький бібліомарафон.

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.