Новини
Україна
Київщина
Вибори

Результатів виборів немає через дві області й судові процеси: ЦВК

11.11.2020 Косянчук Інна 0

За словами голови Центрвиборчкому, досі не завершено підрахунок результатів виборів до обласних рад у Чернівецькій і Київській областях.

Фото з сайту ЦВК

Результати виборів до місцевих рад, які відбулися 25 жовтня, мали б бути встановлені до 6 листопада. Саме до цієї дати, згідно з календарним планом проведення виборів, територіальні виборчі комісії мали б завершити цю роботу. Однак сьогодні вже 11 листопада, а остаточних підсумків ще не підбито. ЦВК на своєму сайті подає результати по окремих районах. Але де ж остаточне встановлення результаті виборів?

Про це йшлося й 11 листопада під час засідання ЦВК.

За словами голови Центральної виборчої комісії Олега Діденка,  більшість територіальних виборчих комісій наразі вже встановили результати місцевих виборів 25 жовтня, у деяких ТВК цей процес ще триває, зокрема, у зв’язку з судовими рішеннями. Про це повідомляє Укрінформ і деталізує, що нині ще не завершений процес із підрахунку результатів виборів до обласних рад у двох областях – Чернівецькій і Київській.

«Станом на зараз завершується процес встановлення результатів місцевих виборів практично всіма територіальними виборчими комісіями, переважна більшість із них уже встановили результати» , - зазначив Діденко.

Щодо Київської області – він підкреслив, що завершення встановлення результатів до Київської обласної ради планується вже сьогодні. І повідомив, що у деяких ТВК ще триває або перерахунок голосів на виконання рішень судів, або завершується оскарження рішень ТВК у судовому порядку.

Зокрема, такі процеси тривають у місті Марганець, Кривий Ріг, Овруч тощо. «Є рішення судів про повторний підрахунок Коцюбинською селищною ТВК та Ковалівською селищною ТВК на Київщині», йдеться у повідомленні.

Втім, за словами Діденка, ЦВК не встановлює результатів місцевих виборів.

«Оскільки в нас зараз завершуються місцеві вибори, які організовуються територіальними виборчими комісіями, ЦВК не встановлює їхні результати. Ті відомості, які передаються до Центральної виборчої комісії засобами Державного реєстру виборців та розміщуються на офіційному сайті ЦВК, мають інформаційний характер, вони не є офіційними, натомість офіційні результати встановлюють саме територіальні виборчі комісії», зазначив Діденко.

Як повідомляв «Погляд», стало відомо, які політичні сили пройшли до Київради.

Також «Погляд» інформував, що в Україні 180 разів намагалися підкупити виборців.