Новини
Україна
Головні новини
Україна-суспільство

Реформа зайнятості: Кабмін хоче захистити найманих працівників від зловживань

04.12.2019 Косянчук Інна 0

Уряд ініціює законодавче закріплення гнучкого режим робочого часу, дистанційної зайнятості,  роботу з дому. А ще – надійний захист від звільнення осіб з інвалідністю, пенсіонерів, вагітних жінок та «декретниць».  Трудові книжки обіцяє не скасовувати

Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов під час брифінгу прокоментував низку питань, що пов'язані з реформою зайнятості в Україні, зауваживши, що насправді, нововведень планується небагато. Адже немало з того, що планується закріпити законодавчо, вже давно використовується на ринку праці, але «неформально». Наприклад, регулювання виплат за лікарняними залишаються у такій же редакції, як є сьогодні, а ось відпустку за власний рахунок можна буде взяти і на 30 днів, тоді як наразі - лише на 15 днів, повідомляє Урядовий портал.

«Для нас важливо знайти баланс, щоб одночасно захистити і працівника, і роботодавця. В Україні буде проведена реформа зайнятості - стандарти захисту працівника будуть виконані. Потрібно прибрати радянські забюрократизовані норми», - зауважив Тимофій Милованов.

Також у новому законі планується чітко прописати ознаки трудових відносин, оскільки нині  працівники не захищені від зловживань через відсутність норм законодавства. Міністр зауважив, що до цього питання Уряд підходить комплексно та зважено, враховуючи точки зору профспілок та роботодавців  міжнародний досвід.

Зокерма, працівник та роботодавець повинні укладати трудовий договір лише у письмовій формі, а виплату заробітних плат люди мають отримувати винятково коштами а не товаром, як було в радянські часи. Виявляється, що хоч часи тотального «бартеру» замість зарплати грошима минули, але такої спадщини у нас ще вдосталь. Також, наприклад, адміністрування праці стає більш не актуальним в епоху розвитку цифрових технологій. 

“Гнучкий режим робочого часу, дистанційна зайнятість, робота з дому - це кілька з тих ініціатив Уряду, які ми пропонуємо закріпити законом. Важливо, ще більше захистити фундаментальні права працівників, щоб вони могли відстоювати свої права. “Трудові книжки не скасовуються, але вся інформація щодо зайнятості людини буде міститися у он-лайн реєстрі, й буде доступною для працівника в будь-який момент. Це дозволить уникнути паперової бюрократії, ризику втрати - відповідно, відновлення записів”, зазначив Тимофій Миловонов і додав, що нове законодавство  надійніше захищатиме від звільнення осіб з інвалідністю, пенсіонерів, вагітних жінок та тих, хто перебуває у декретних відпустках.

“Ми прагнемо ускладнити, а в ідеалі, взагалі унеможливити випадки, коли під умовою фіктивних реорганізацій компаній чи установ звільняють соціально незахищених осіб. Тож хочемо законодавчо захистити усіх працівників, а звільнення вагітних жінок зробити неможливим” -  наголосив Міністр.

Щодо діяльності профспілок, то за словами Тимофія Милованова, буде підготовлено новий закон про профспілки, який чітко регулюватиме взаємини працівників з профспілками.