Новини
Фастів

Районування на Київщині: громада Фастова відстоює створення Фастівського району


Фастівчани прагнуть захистити існуючий проєкт районування Київської області, яким передбачено створення Фастівського району, з центром у Фастові і з включенням до нього Василькова та Боярки.

Вчора, 10 червня, у Київській облдержадміністрації відбулась нарада, на якій обговорювалось питання нового районування та формування адміністративно-територіальних одиниць субрегіонального рівня у Київській області. Були на нараді і представники Фастівщини.

Під час наради розглядалось питання визначення адміністративного центра нового району з Обухівського, Фастівського і Васильківського районів. В питанні обговорення центру майбутнього району на території Фастівщини та Васильківщини думки присутніх розділились та виникла гостра дискусія – Фастів та Васильків обстоювали свої міста як центр майбутнього об’єднаного району.

Слід зазначити, що напередодні Мінрегіон опублікував нову карту Київської області, що пропонувалась до погодження, на якій позначено 6 районів: Білоцерківський, Обухівський, Бориспільський, Переяславський, Бучанський та Фастівський.

У Мінрегіоні повідомили, що ця мапа є результатом пропозицій обласної держадміністрації,  а також консультацій з асоціаціями і експертним середовищем.

Раніше створення центру району у Фастові також підтримали асоціація міст України, Київська облрада, Українська асоціація обласних та районних рад.

Проте, під час наради, внаслідок тиску представників Васильківської делегації на керівництво КОДА, пропозиція Мінрегіону по районуванню Київщини, і, зокрема, по створенню Фастівського району, була поставлена під сумнів.

Тому, аби захистити існуючий проєкт районування, яким передбачено існування Фастівського району, фастівська громада вирішила виступити на його захист і підтримку.

Так, вчора у Фастові відбулось позачергове засідання Громадської ради міста, яка включає представників різноманітних громадських організацій.

Представники громадських організацій міста зійшлися на думці: Фастів як райцентр є оптимальнішим за своїми параметрами для того, щоб у ньому організувати ефективну систему держуправління, та підтримали пропозицію Мінрегіону щодо створення Фастівського району з адміністративним центром у Фастові.

З цього приводу лідери громадського активу Фастова одноголосно прийняли звернення до Верховної Ради, Кабміну, Мінрегіону та КОДА. Це звернення активісти передадуть під час акції на підтримку проєкту адмінустрою Київщини, яка відбудеться завтра, 12 червня, у Києві.

Також вчора до фастівчан звернувся міський голова Фастова Михайло Нетяжук, який закликав небайдужих фастівчан не мовчати, а поїхати у п’ятницю, 12 червня, у Київ та висловити свою позицію на підтримку проєкту Мінрегіону біля Київської ОДА.

https://www.facebook.com/mykhailo.netiazhuk/videos/1318666684993224/

З аналогічним закликом до фастівчан та мешканців району звернувся голова Фастівської райради Геннадій Сиваненко.

Збір всіх охочих відстояти Фастівський район відбудеться у п’ятницю, 12 червня, о 7:00 на фастівській площі Перемоги, звідки їх автобусами повезуть на Київ до КОДА.

Сьогодні ж, 11 червня, у місті відбулась 78 позачергова сесія Фастівської міськради, на якій депутати ухвалили аналогічне звернення  до Верховної Ради, Кабміну, Мінрегіону та КОДА щодо підтримки існування Фастівського району з центром у Фастові.

«Погляд» слідкуватиме за подальшим розвитком подій навколо районування Київської області.

Нагадаємо, на завтра, 12 червня, заплановане позачергове засідання уряду щодо ухвалення районування.

Фото автора та Фастівської міськради.