Новини
Новини Київської області
Головні новини
Вишгород
Київщина-суспільство
Політика

Районування Київщини: дискусії тривають


Учора, 22 червня, профільний підкомітет Верховної Ради розглядав проблемні питання районування Київщини та Чернігівщини. Під час засідання під будівлею комітету відбувся пікет, на якому представники від низки районів намагались переконати народних депутатів у необхідності створення додаткового району – Вишгородського.

Фото ІА "Погляд"

Профільний Комітет Верховної Ради пікетували представники Вишгородського, Поліського, Іванківського та Бородянського районів. Як повідомляв «Погляд», таким чином люди підтримали ініціативу Вишгородської районної ради і звернення до Верховної Ради про створення додаткового Вишгородського району, до якого мають увійти нинішні Вишгородський, Поліський, Іванківський та Бородянський райони.

Дата пікету була обрана невипадково – саме учора профільний підкомітет Верховної Ради розглядав проблемні питання районування Київщини та Чернігівщини.

Представники Вишгородщини, їдучи на пікет, були налаштовані по-бойовому, хоча й не були остаточно впевнені у тому, що до їхньої думки прислухаються.

Фото: ІА "Погляд"

Та й переконувати у непотрібності Вишгородського району було кому. Зокрема, голова Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрій Клочко, вийшовши до пікетувальників, запитував: навіщо їм це, адже «децентралізовані» райони не виконуватимуть тих функцій, які покладено на нинішні райони.

Пікетувальників вислухала народний депутат від 96-го округу Ольга Василевська-Смаглюк, і пообіцяла під час розгляду уважно підійти до питання, яке ставлять люди.

А далі - кілька годин пікетування під палючим сонцем з плакатами у руках, скандування-звернення до нардепів: «Почуйте нас!», «Вишгородському району – бути!» тощо, і, звичайно ж, очікування результату розгляду.

Втім, остаточного результату поки що немає, зате є проміжний, про який розповіли пікетувальникам представники Вишгородщини, які були присутні на засіданні підкомітету.

Фото: скріншот з відео Вишгородської райради

Зокрема, голова районної ради Ростислав Кириченко зауважив: «Вдалось переконати учасників засідання,  що треба розглянути Вишгородський район у складі Бородянського, Іванківського, Поліського районів. Можливо, сюди додати частину іншого. Спочатку видно було, що не хотіли цього, але я, народні депутати, які представляли Вишгородщину, наводили свої аргументи. Голова комітету попросив Київську обласну держадміністрацію перерозглянути питання саме в такій частині, попрацювати за методикою, визначитися щодо назви району. Тут є нюанси. Ми маємо також розуміти, що ми відстоюємо не наші особисті питання, ми відстоюємо наше майбутнє.  Буча – вона доступна всім, але там є складнощі. Наприклад, поліція розташована на першому поверсі у двокімнатній квартирі, наші представники і не могли знайти. У Вишгороді ж – на одній вулиці Кургузова людина може закрити всі питання, які у неї виникають. Також пройти сто метрів і зайти в адмінбудівлю. В адмінбудівлі звільняться приміщення районної ради, райдержадміністрації, і буде де розташувати новостворену службу. Чесно кажучи, не розраховував, що у нас це вийде, була дискусія».

Про складнощі розгляду розповів і депутат обласної ради від Вишгородського району Андрій Пещерін. «Дуже важко це розглядалося. Головне – сьогодні не прийняли остаточного рішення. Київська облрада підтримала створення Вишгородського району», - зауважив він.

Про результати засідання підкомітету розповів на своїй facebook-сторінці голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Віталій Безгін, зауваживши, що розгляд проблемних питань Київської і Чернігівської областей зайняв 5 годин.

Фото з facebook-сторінки Віталія Безгіна

Щодо питання, яке зумовило пікет, Віталій Безгін зауважив: «Проміжне рішення: усе залишається згідно з поданням ОДА та рішенням Уряду. Очевидно, що найменша Бородянка є найбільш правильним центром з точки зору методики, але занадто мала, як для такого району-велетня. Втім, усі розуміють, що в перспективі саме вона має стати центром, а наразі Буча. Також буде проведене додаткове моделювання щодо можливості створення додаткового району з центром у Вишгороді, а також моделювання щодо Києво-Святошинського напрямку».

Розповів Віталій Безгін і про рішення щодо інших районів Київщини, нове районування яких також викликало дискусії.

«Фастів/Васильків. Тут нема складності в рішенні, методика дає однозначну перевагу Фастову, але в найближчі дні також будуть розглянуті альтернативні варіанти моделювання субрегіонального рівня даної частини області. Бориспіль/Бровари. Буде організована додаткова зустріч на майданчику КОДА, із залученням лідерів громад даного потенційного району, з метою ухвалити оптимальне остаточне рішення», - пояснив Безгін.

Як  повідомляв «Погляд», у Вишгороді переконані, що центром району має стати саме це місто, а не Буча.

Також «Погляд» інформував, що на засіданні позачергової 47-ї сесії Вишгородської районної ради було ініційовано альтернативний  варіант адміністративно-територіального поділу Київщини.

На початку червня ми висвітлювали, що опублікована карта районів Київщини, де позначено 6 районів, які мають утворити у результаті впровадження другого етапу адміністративно-територіальної̈ реформи.