#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Політика
Економіка

Рада ухвалила податковий законопроект 5600: поправку Ахметова туди не внесли (ВІДЕО)

30.11.2021 0
Верховна Рада України ухвалила резонансний законопроєкт №5600.

Сьогодні Верховна Рада ухвалила так званий "ресурсний" законопроєкт №5600, який вносить зміни до Податкового кодексу та деяких законодавчих актів і збалансовує бюджетні надходження.

Нагадаємо, спочатку законопроєкт №5600 називали "антиахметівським" через підвищення податкового навантаження на видобуток руди.

На сьогоднішньому засіданні Парламент повернувся до першої редакції законопроєкту, яка передбачала невигідну Рінату Ахметову зміну механізму нарахування ренти на залізну руду.

За проєкт проголосувало 255 нардепів. До нього подавали понад 11 тисяч поправок, більшість з яких не мали будь-якої важливості.

Зазначимо, між першим та другим читанням депутати прибрали дискусійні норми щодо збільшення оподаткування.

Водночас згідно з аналізом, документ змінили. Найбільші фінансово-промислові групи зможуть платити ренту на видобуток залізняку менше, ніж вони платять зараз.

Раніше, міністр фінансів Сергій Марченко зазначив, що ухвалення законопроєкту №5600 дозволить збільшити дохідну частину держбюджету наступного року на 30 млрд грн.

Народна депутатка від фракції «Слуга Народу» Ольга Василевська-Смаглюк повідомляє, що прийняття законопроєкту дозволить суттєво збільшити надходження до держбюджету, які будуть спрямовані на підвищення зарплат медикам, збільшення витрат на оборону, реалізацію інших надважливих для країни програм.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Також читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.