#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Анонси
Україна-суспільство

Призовна кампанія: Міноборони відкрило гарячу лінію

03.03.2020 Косянчук Інна 0

Учора, 2 березня, на базі Саll-центру військового відомства запрацювала спеціальна телефонну «гаряча» лінія за номером: 0-800-50-04-42

Як повідомляє Арміяінформ, «гаряча» лінія працюватиме з понеділка по п’ятницю, з 09.00 до 18.00, а також щосуботи з 09.00 до 15.00. На запитання громадян та призовників упродовж березня — червня 2020 року відповідатимуть фахівці Збройних Сил України.

Цей канал комунікації створено з метою донесення актуальної інформації та надання фахових роз’яснень громадянам України в режимі «онлайн», з питань організації та проведення призовної кампанії «Весна — 2020».

«Окрему спеціалізовану телефонну лінію стосовно призовної кампанії в Україні створено вперше. Її метою є організація роз’яснювальної роботи та інформування громадян про актуальні питання весняної призовної кампанії, яка триватиме в Україні у період з 01 квітня по 30 червня 2020 року. Усі питання, що надходитимуть від громадян будуть опрацьовуватися фахівцями ЗС України, а також Територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки (військовими комісаріатами)», йдеться у повідомленні.

Також Арміяінформ звертає увагу деякі нюанси призовної кампанії.

Зокрема, призов громадян України на строкову військову службу проводитиметься на виконання Указу Президента України від 16 січня 2020 року № 13/2020 «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової військової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2020 році». Зазначеним Указом врегульовано норму статті 15 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», якою визначено призовний вік громадян України від 18 до 27 років.

Згідно зі статтею 16 Закону прийняття рішення про призов громадян на строкову військову службу, звільнення або надання відстрочки від призову на строкову військову службу покладається виключно на відповідні призовні комісії. То ж Міноборони України направило листа Головам обласних та Київської міської призовних комісій, де містяться рекомендації щодо  розгляду питання про надання відстрочки від призову на строкову військову службу придатним за станом здоров’я громадянам України віком 18-19 років, відповідно до частини15 статті 17 Закону. Якщо ж представники цих категорій забажають проходити строкову військову службу, здійснювати призов у встановленому порядку за їх письмовою згодою.

Також, як і раніше, строковики не залучатимуться до виконання завдань в районні проведенні операції Об’єднаних сил.