Новини
Коцюбинське

Приєднання Коцюбинського до Києва: Кличко звернувся до Ради та Кабміну

30.01.2020 Гапон Юлія 000

Київський міський голова Віталій Кличко звернувся із листами до Міністра розвитку громад і територій та до голови Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрія Клочка. Копію листів КМДА надала “Громаді Приірпіння”.

У своєму листі міський голова столиці наголосив на необхідності приєднати селище Коцюбинське до Києва, оскільки його жителі під час громадських слухань у поіменному голосуванні підтримали приєднання до столиці (за це проголосував майже 61%). 

“Це важливе рішення, яке підтримала і громада селища, і Київська міська рада, на превеликий жаль, досі не узгоджене Верховною Радою України”, – зазначив мер Києва.

Кличко наголосив, що Коцюбинське – це анклав Києва і інфраструктура селища більшою мірою вже пов’язана з інфраструктурою столиці, зокрема системи опалення та водопостачання. Через те, що Коцюбинське залишається в області, мешканці селища не можуть домогтися подовження гілок комунального транспорту. Маршрутки їздять менше 10 км до метро і коштують 7 грн через те, що діє міжміський тариф.

Мешканці також хочуть мати картку киянина, яка дає можливість отримати пільги. Також реєстрація місця проживання надає пріоритетне право на вступ до закладів дошкільної освіти Києва, наголошує Кличко.

Наявні школа, ліцей та два садки в селищі не забезпечують населення анклаву, яке зростає через забудову промзони висотками. За кілька років кількість мешканців селища може сягнути 30 000.

Крім того, "швидка" везе жителів Коцюбинського через Київ до Бучі, що може нести загрозу для життя та здоров’я людей. Щодо медичних закладів Коцюбинського, то торік тут закрили стаціонар. Наразі діє тільки одна амбулаторія, де тривають скорочення.

На перспективному плані Київської області, який зараз розглядають в КОДА, Коцюбинське відображають, як окрему громаду. 

Нагадаємо, згідно з проектом постанови на сайті Верховної Ради України площу Ірпінської міської ради планують зменшити за рахунок виведення Гостомеля в окрему територіальну громаду та віднести її до Києво-Святошинського району.