Новини
Суспільство
Здоров'я

Примусове тестування в аеропорту: чи правомірно це?


Заступник міністра охорони здоров’я Ярослав Кучер розповів, що українських громадян, які повертаються з-за кордону, в аеропорту змушують проходити платний тест.

Фото з сайту galnet

За словами заступника міністра охорони здоров’я Ярослава Кучера, громадяни України, які повертаються з-за кордону, примусове тестування не мають проходити. 

Як розповів Кучер під час онлайн-брифінгу, ідеться про платні тести в аеропорту - їх змушували проходити наших громадян, які повертаються з робочих відряджень, відпочинку тощо за кордоном. До контакт-центру МОЗ уже надходили звернення з цього приводу.

«Я хочу передати привіт в Одеський аеропорт і нагадати, що наші громадяни не зобов’язані проходити тестування, щоб повернутися в нашу країну. Їм встановлюється додаток, і вони в стандартному режимі можуть здати тести, і будуть зняті з самоізоляції... Якщо такі випадки будуть фіксуватися в подальшому, ми можемо зробити припущення, що це робиться навмисно, щоб працювати з конкретною лабораторією в аеропорту», - підкреслив заступник міністра.

За його словами, надалі такі випадки будуть чітко фіксуватися.

Також Кучер закликав громадян з усіх питань щодо коронавірусу звертатися до контакт-центру МОЗ. Його номер - 0 800 60 20 19.

Як повідомляв «Погляд», COVID-19 наступає: 12 496 нових хворих за добу в Україні.