Новини
Україна
Україна-суспільство

Протидія домашньому насильству: з’явився новий онлайнкурс


Протидія домашньому насильству: з’явився новий онлайнкурс

18 липня став доступним новий онлайнкурс, створений для боротьби з домашнім насильством. Курс потрібен передусім тому, що в нашому суспільстві існує толерантність до насильства, яка ускладнює можливість протидіяти цьому явищу. Наприклад, 18% чоловіків впевнені, що мають право побити жінку, якщо вона зрадила. А 22% жінок думають, що в окремих випадках заслужили насильство. Майже кожен третій чоловік вважає, що агресія в стосунках — приватна справа сім'ї.

Тож відтепер усі бажаючі за допомогою онлайнкурсу мають змогу отримати розуміння того, які різні форми може мати домашнє насильство, зокрема фізичне, сексуальне, психологічне та економічне. Тексти, лекції та ілюстрації допоможуть розібратися у причинах і наслідках, що зумовлюють насильство.

Про це повідомляється на сайті ОБСЄ. «Курс може бути корисним для тих, хто вже працює в цій сфері, а також для тих, хто постраждав від домашнього насильства, або людей, які стали свідками такого випадку. Цей курс надає детальний опис зусиль, яких можна докласти для реагування на ситуацію домашнього насильства за допомогою наявних державних інструментів та ресурсів неурядових організацій", – повідомляється у дописі.

Курс створений координатором проектів ОБСЄ в Україні та студією онлайн-освіти EdEra. Він буде використаний у тренінгових програмах, що реалізуються за сприяння ОБСЄ в Україні для фахівців, які працюють у цій сфері – правоохоронців, соціальних працівників і психологів, а також педагогів шкіл та університетів.