Новини
Україна
Суспільство
Здоров'я

Протягом тижня в Україні тих, хто поборов COVID-19, більше, ніж тих, які підхопили


Позитивна тенденція щодо захворювання на COVID-19 в Україні тримається: нових хворих щодоби додається менше, ніж тих, хто одужав.

фото - freepik.com

Про це розповів на брифінгу 18 грудня міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Так, кількість нових випадків минулої доби станом на 18 грудня становить  12 630. Проте тих, які одужали за останню добу, зафіксовано 12 866.

Також, за словами міністра, 17 грудня до медзакладів було госпіталізовано 2 904 хворих, а виписано – 2 747. На сьогоднішній день для хворих на коронавірусну хворобу виділено 63 680 ліжко-місць, із них 37 308 забезпечено киснем (58,6%). Вільних ліжок із киснем по країні нараховується 22 016.

Примітно, що заповненість ліжок у середньому по країні становить 41,7%. Але в кожному регіоні ситуація відрізняється, наприклад, за даними МОЗ, у Миколаївській області хворими на COVID-19 зайнято 65,4% ліжок.

фото - freepik.com

Максим Степанов наголосив, що цього тижня було прийнято постанову уряду, якою медзакладам надано дозвіл закуповувати ліки, що не входять до Національного переліку основних лікарських засобів. Це дозволить більш оперативно закуповувати необхідні ліки для хворих на COVID-19.

Крім того, розширено й перелік необхідних для боротьби з COVID-19 медичних засобів, операції з ввезення яких на митну територію України звільняються від сплати ПДВ. Зокрема, до цього переліку увішли тест-системи для кількісного виявлення антитіл антигена коронавірусу SARS-CoV-2 та обладнання для проведення лабораторної діагностики.

«Погляд» також писав, де МОЗ візьме гроші на вакцину від COVID-19.

Читайте, кого в Україні вакцинуватимуть від COVID-19 у першу чергу.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу - переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина - Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.