#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Головні новини
Політика

Проросійському пропагандисту Шарію оголошено про підозру

16.02.2021 Косянчук Інна 0

У Службі безпеки України зазначають, що є підстави вважати – Анатолій Шарій діяв на замовлення іноземних структур. Докази слідства підтверджені низкою експертних досліджень.

Як ідеться у повідомленні Служби безпеки України, СБУ оголосила про підозру у вчиненні злочину громадянину України Анатолію Шарію.

«Підозра оголошена під процесуальним керівництвом Київської міської прокуратури в межах кримінального провадження за двома статтями Кримінального кодексу України – ч. 1 ст. 111 (Державна зрада) та ч. 1 ст. 161 (Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками). Щодо останньої статті – тут ідеться про розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, приниження національної честі та гідності тощо» , йдеться у повідомленні.

Слідчі переконані,  що Шарій вів протиправну діяльність на шкоду нацбезпеці України в інформаційній сфері, і зауважують, що є підстави вважати – Шарій діяв на замовлення іноземних структур. Правоохоронці зазначають, що докази слідства підтверджені низкою експертних досліджень. Встановили, що наявні факти його підривної діяльності проти України містяться в інтерв’ю та виступах Шарія. Фрагменти його виступів на російських телеканалах можна переглянути у ролику СБУ за посиланням.

«Починаючи з 2012 року, через соціальні мережі, електронні ЗМІ та російські телевізійні канали він сприяв державним та неурядовим структурам РФ у проведенні спеціальних інформаційних операцій. Зокрема, пропагандист займався дискредитацією державної політики України, умисно та цілеспрямовано поширював маніпулятивну, викривлену інформацію щодо урядових ініціатив та подій на Сході країни. Метою було – загострення і дестабілізація суспільно-політичної та соціально-економічної ситуації, розпалювання міжетнічних і міжконфесійних конфліктів.  Такі протиправні дії Анатолія Шарія активно використовували російські ЗМІ, зокрема, телеканали основної пропагандистської державної компанії ВДТРК («Россия 24», «Россия 1»), телеканал Міністерства оборони РФ «Звезда» тощо».

СБУ

Слідство також узяло до уваги неодноразові заяви та звернення громадян і організацій щодо можливої антиукраїнської діяльності Шарія на підставі поширюваних ним виступів у російських засобах масової інформації, а також матеріалів у мережі інтернет.

«Наразі тривають слідчі дії, продовжується документування усіх обставин скоєння злочину та встановлюються інші особи, які сприяли, або можуть бути причетними до системної протиправної діяльності А.Шарія». 

СБУ

«Погляд» повідомляв, що на засіданні 1 лютого народні депутати від «Слуги народу» виключили зі своєї фракції Олександра Дубінського як відпрацьований матеріал:  Дубінський зруйнував власну кар’єру.

Важливі для України питання ухвалюватиме вся країна: Парламент ухвалив закон про всеукраїнський референдум.

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.