Новини
Українка
Вода

Боротьба за землі водного фонду Обухівщини триває


Прокуратура в суді оскаржила рішення про передачу у власність півгектара земель водного фонду на території Української міської ради Обухівського району.

(фото Прокуратура Київської області)

Установлено, що у 2003 році рішеннями Української міської ради у приватну власність ряду громадян передано для ведення індивідуального садівництва земельні ділянки площею майже півгектара з числа земель водного фонду. Мова йде про  прибережну захисну смугу річки Козинка в адміністративних межах Української міської ради Обухівського району.  У подальшому, за договорами купівлі-продажу, право власності на вказані землі перейшло до однієї особи.

(фото з соцмережі)

   Вимогами Земельного та Водного кодексів України забороняється передача земель водного фонду із державної власності у приватну, а також садівництво в межах прибережних захисних смуг.

   З метою захисту порушених прав держави, прокуратурою Київської області до суду пред’явлено позов в інтересах територіальної громади міста Українка про визнання недійсними рішень та витребування на користь держави півгектара земель водного фонду.