Новини
Україна
Новини Київської області
Суспільство

Проект VoxUkraine «Де реформи» просить підтримати нове дослідження


Протягом 6 місяців VoxUkraine проаналізує стан впровадження ключових реформ в Україні та випустить серію статей та мультимедійних матеріалів в проекті «Барометр реформ»

Восени в Україні буде не лише новий склад Верховної ради, а й передбачається новий склад Уряду. Проект VoxUkraine планує провести аналіз – де країна опинилась зараз., аби зрозуміти, чи ми рухаємось у правильному напрямку.

«Українці повинні знати, які зміни має ухвалити Верховна Рада, і що саме повинна імплементувати виконавча влада. Мало просто ухвалити потрібний закон, його норми мають втілитись в життя та сприяти покращенню добробуту українців. Ми прагнемо подивитись, що насправді змінилось, чи дійсно реформи на папері відповідають реальності, та де є прогалини, які варто невідкладно виправити», зауважують у VoxUkraine.

Також проект заявляє про свій намір протягом 6 місяців проаналізувати стан впровадження ключових реформ в Україні та випустити серію статей та мультимедійних матеріалів в проекті Барометр реформ—аби перевірити, де реформи і якими вони в дійсності є.

Експерти VoxUkraine деталізують, чого планують досягти у процемі долідження. А саме – об'єктивно оцінити, що змінилось в ключових сферах, що стосуються життя кожного українця, зокрема соціального забезпечення та податків; посилити підзвітність та громадський контроль над народними обранцями, відповідальними державними органами, що зобов'язуються втілити ухвалення зміни; сфокусувати увагу суспільства на процесі трансформацій  та пояснити, що відбувається насправді.

«Наша мета - щоб реформи рухались у правильному напрямку, без затягування та саботування. Це можливо через постійний громадський контроль і тиск. Результати останнього квартального огляду показують, що реформаторський запал помітно згас і темп реформ є найнижчим за час спостережень», – звертають увагу у VoxUkraine, і зазанчають, що справа потребує всебічної підтримки.

Проект підтримує Міжнародний фон «Відродження», однак на грунтовне дослідження потрібна допомога спільнокоштом. Нині з необхідних 250 000 грн зібрано 9 500 грн. Підтримти справу вже зголосилось 15 доброчинців. До завершення фондування залишилось 94 дні. Підтримати проект можна, перейшовши за посиланням.

ДОВІДКА. iMoRe (Індекс моніторингу реформ) - перший проект аналітичної платформи VoxUkraine, заснований на початку 2015 року. Він відслідковує темп реформ в країні. Кожні два тижні сорок експертів оцінюють за шкалою від мінус п'яти до п'яти всі ухвалені закони, постанови та інші нормативні акти, що змінюють правила гри в сферах, дотичних до економіки. Далі ми розраховуємо індекс раунду та визначаємо реформи та антиреформи. А головне - пояснюємо їх суть читачам. iMoRe прагне інформувати суспільство щодо швидкості та глибини процесу реформ в країні. ЗМІ найчастіше приділяють увагу лише найбільш резонансним темам, до того ж  неспеціалістам часто важко оцінити, наскільки суттєвими та важливими були ті чи інші нормативні зміни.

Ідею створити інструмент для моніторингу реформ запропонував професор Олександр Мотиль (американський історик українського походження, професор політології в Ратгерському університеті США). Заснували Індекс та розробили методологію розрахунку члени редколегії VoxUkraine: Олена Білан, Вероніка Мовчан та Ілона Сологуб, за активної участі Віталія Ваврищука. З серпня 2016 року керівником проекту іМоРе призначено Тетяну Тищук.

Що вже зробили фахівці проекту:

–Проаналізували та оцінили понад 900 нормативних актів

–Написали 111 релізів з описом ухвалених змін, які прочитало понад 500 000 людей

–Проаналізували внесок кожного депутата в реформування країни в проекті ККД Депутата (фінансування проекту відбулось за рахунок читачів)

–Випустили рейтинг міністерств та дослідили, як змінювалася реформаторська активність Парламенту, Адміністрації президента, Уряду та Національного банку.

–Випустили двомовний Провідник реформ: шість досягнень та сім невдач реформ з часів перемоги Майдану.

--Завоювали довіру читачів та експертів: на індекс посилаються вітчизняні й західні think tanks, експерти, громадські діячі та президенти у своїй щорічній доповіді.

–Почали аналізувати імплементацію реформ і розібрались, як насправді втілюються антикорупційні закони та постанови.

Джерело: Велика Ідея