Новини
Україна-суспільство

Продати валюту можна через термінали самообслуговування


Оскільки подальше застосування деяких обмежень втратило свою актуальність, продовжуючи валютну лібералізацію, Національний банк їх скасував.

Фото: facebook НБУ

Зазначені зміни затверджені постановою Національного банку України від 15 січня 2021 року №3 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України» та набули чинності з 17 січня 2021 року.

Як йдеться у повідомленні регулятора, НБУ дозволив населенню продавати іноземну валюту за безготівкові кошти в гривні банкам та небанківським фінанустановам через термінали самообслуговування.

Вже затверджено порядок проведення відповідних операцій.

Після продажу валюти через платіжні пристрої гривневі кошти зараховуватимуться на власні поточні рахунки фізосіб. Такі операції мають здійснюватися з урахуванням законодавства про фінансовий моніторинг.

Аби посприяти використанню цифрових аналогів паперових документів, Нацбанк уточнив і вимоги до здійснення фізособами переказів коштів у іноземній валюті за межі України та до одержання таких переказів з-за кордону.

Відтепер під час здійснення цих операцій фізичні особи зможуть використовувати цифрові паспорти в мобільному застосунку «Дія», де в електронному вигляді відображається інформація, зокрема ID-картка та біометричний закордонний паспорт громадянина України.

Як повідомляв «Погляд», Нацбанк неодноразово піднімав тему «кредитів під 0%». Так, у НБУ розповідали, що у зверненнях громадян зустрічали максимальну ставку за кредитом – 1 702% річних

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.