Новини
Україна
Україна-суспільство

Про що найчастіше запитували журналісти у медіаюристів?

03.03.2020 Косянчук Інна 0

На гарячу лінію Інституту масової інформації у лютому найбільше звернень від журналістів надійшло щодо оскарження бездіяльності поліції та щодо обшуків.

У лютому юристи Інституту масової інформації, які консультують співробітників ЗМІ за номером правової  гарячою лінією  050-44-77-063,  надали 28 консультацій – це більше, ніж у січні, тоді було 24. Найчастіше журналісти та медіа  цікавили роз’яснення щодо вимоги правоохоронців надати інформацію, щодо оскарження бездіяльності поліції, щодо обшуків.

Юрист ІМІ Алі Сафаров зазначив: “Помітно зменшилася кількість питань про нові законопроєкти про медіа і про дезінформацію: всього лише три консультації з цієї теми протягом лютого. Водночас значно зросла кількість звернень, пов’язаних з тими чи іншими аспектами кримінальних проваджень і їхнім впливом на діяльність журналістів і ЗМІ”.

Як зауважує ІМІ, у юристів запитували щодо подання заяв про скоєння злочинів проти журналістів і оскарження бездіяльності поліції в таких справах. Також журналісти консультувалися, що робити, коли поліція, СБУ, ДАБУ вимагають від них надання інформації, яку вони отримали в межах своєї журналістської діяльності.

«Крім того, журналісти з’ясовували, яка процедура слідчих дій під час кримінального провадження, зокрема обшуку, які особливості проведення таких слідчих дій стосовно журналістів і засобів масової інформації. Традиційно ставляться запитання щодо доступу до публічної інформації в тих чи інших формах. Виникали в журналістів і інші питання – починаючи від особливостей діяльності засобів масової інформації на місцевих виборах за новим Виборчим кодексом України і закінчуючи питаннями реклами сертифікованої продукції», йдеться у повідомленні.

ДОВІДКА. На правову гарячу лінію ІМІ можуть звертатися журналісти, засоби масової інформації та інші учасники інформаційних відносин з питаннями, пов’язаними з правовим регулюванням збирання, зберігання, поширення інформації, зокрема в мережі Інтернет.

Консультації надають медіаюристи Роман Головенко та Алі Сафаров за номером 050-44-77-063. Запитання можна також надіслати на електронну пошту ІМІ [email protected]