Новини
Культура
Україна-суспільство
Новини Кіно

Про історичну пам'ять Голокосту розкаже Instagram


Українці створили Instagram дівчинки, яка загинула в Освенцимі під час подій Голокосту.

Ініціатори втілення проекту - ізраїльський мультимільйонер Маті Кохаві та його донька Майа. Вартість проекту склала 5 мільйонів доларів. Над виробництвом відео працювала українська команда — продакшн Colorfilm.

Проект знімали на території України, в основному — у Львові. Він дозволяє уявити всі враження,  що пережила дівчинка, яка загинула  за часів Голокосту. Спеціально для зйомок проекту, до Львова привезли танк, військові машини та мотоцикли, 150 реконструкторів німецької армії, розвісили штандарти, побудували гетто і зняли художній фільм, який заснований на реальних подіях і розповідає про життя дівчинки на початку Голокосту в Угорщині у форматі insta stories.

Головна героїня —тринадцятирічна  угорська єврейка  Єва, саме їй присвячено проект. Кампанію в соціальних мережах, спрямовану на те, щоб розповісти молодим ізраїльтянам про Голокост, підтримав особисто Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу», — повідомив художник-постановник проекту Володимир Черемис.

Публікації в акаунті засновані на записах зі щоденника дівчинки, який вона вела останні кілька місяців свого життя. Пізніше по ньому випустили книгу. Хокаві стверджує, що подібний проект — це новий спосіб збереження історичної пам'яті.